اجرای عملیات مبارزه با ملخ در سطح 12 هزار و 800 هکتار در استان کرمان
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، از اجرای عملیات مبارزه با ملخ در سطح 12 هزار و 800 هکتار در سال جاری خبر داد.
1398/05/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، پورخاتون در نشست ستاد گیاهپزشکی استان کرمان گفت: عملیات دیدبانی ملخ در استان از نیمه اول بهمن ماه 97 در قالب 45 اکیپ ردیاب در سطح 480 هزار هکتار و عملیات مبارزه از اواخر فروردین سال جاری آغاز و تا مرداد ماه در سطح 12 هزار و 800 هکتار انجام شد.

وی افزود: به منظور توزیع سموم کشاورزی بر اساس نسخه گیاهپزشکی مقرر شد کارگروهی با دبیری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و با هماهنگی مدیریت حفظ نباتات استان تشکیل و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص امر نسخه‌نویسی به عمل آید.

گفتنی است؛ اولین جلسه ستاد گیاهپزشکی استان در سال 98 با حضور نمایندگانی از اداره کل مدیریت بحران استان، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، معاونت بهبود تولیدات گیاهی و مدیران ستادی با موضوع اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه و کنترل جمعیت آفت ملخ صحرایی در استان در سال جاری و نسخه نویسی سموم توسط کلینیک های گیاهپزشکی و توزیع آن بر اساس نسخه گیاهپزشک، برگزار شد.

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal