سازمان امور اراضی کشور و صندوق کار آفرینی امید تفاهم نامه همکاری امضا کردند
1398/05/22

سازمان امور اراضی کشور و صندوق کار آفرینی امید، تفاهم نامه همکاری به منظور پذیرش قرارداد اجاره اراضی ملی و دولتی به عنوان وثیقه برای تسهیل در پرداخت تسهیلات به فعالان و متقاضیان بخش کشاورزی امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در مراسم امضای این تفاهمنامه رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: با امضای این تفاهم نامه زمینه تسریع و تسهیل استفاده کنندگان از منابع اعتباری صندوق کار آفرینی امید در عرصه های ملی و دولتی که در قالب واگذاری ها و قرارداد اجاره برای فعالیت های کشاورزی در اختیار اشخاص قرار می گیرد، فراهم می شود.

مهندس علیرضا اورنگی افزود: این اقدام، انگیزه برای سرمایه گذاران بخش کشاورزی و موسسه های مالی را فراهم می کند ضمن آن که در راستای هدف دولت به منظور توسعه پایدار اشتغال و توسعه اقتصادی نیز است.

وی با بیان این که صندوق کار آفرینی امید از موسسه هایی است که در سطح روستاها و شهرستان ها، تسهیلات مناسب در اختیار مردم و تولید کنندگان برای رونق تولید پرداخت می کند، تصریح کرد: با امضای این تفاهم نامه، یک اعتماد و اطمینان در پرداخت تسهیلات برای سرمایه گذار نیز ایجاد می شود.

اورنگی گفت: سازمان امور اراضی متولی مدیریت اراضی غیر شهری در کشور است و یکی از وظایف اصلی آن واگذاری اراضی ملی و دولتی به سرمایه گذاران مختلف در بخش های اقتصادی است و این واگذاری ها در چارچوب مقررات انجام می شود.

وی افزود: صیانت اراضی غیر ملی یا همان اراضی کشاورزی نیز بر عهده سازمان امور اراضی کشور است و اگر بنا به ضرورت، بخشی از اراضی کشاورزی بخواهد به فعالیت غیر کشاورزی مانند فعالیت های صنعتی یا گردشگری تبدیل شود، این سازمان در چارچوب مقررات، تشخیص و ضرورت این تبدیل را مدیریت می کند.

رییس سازمان امور اراضی کشور در حاشیه این مراسم در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در باره اعتبارات صندوق کارآفرینی امید، اظهار داشت: این صندوق دارای خط های اعتباری خوبی در سطح کشور است ضمن آن که حدود 25 درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی در قالب طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری از طریق این صندوق پرداخت می شود.

وی در همین حال همکاری با این صندوق را تسهیل سازی برای سرمایه گذاری در مناطق روستایی و کانون های تولید و جلوگیری از مهاجرت از این مناطق دانست.

در این مراسم، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در پاسخ به خبرنگار ما درباره مدت تفاهم نامه و کارمزد تسهیلات، گفت: این تفاهمنامه دائمی است و تا زمانی که قانون جاری و ساری است و متقاضی دارای قرارداد اجاره با سازمان امور اراضی کشور در اراضی ملی و دولتی وجود داشته باشد، تسهیلات به صورت قرض الحسنه پرداخت و قرار داد اجاره با این سازمان به عنوان وثیقه پذیرفته می شود.

اصغر نوراله زاده یکی از اهداف دولت را ایجاد تسهیل برای سرمایه گذاری در بخش روستایی و کشاورزی عنوان و تصریح کرد: امیدوارم با امضای این تفاهم نامه و کار مشترک بتوانیم نقش خود را در سال رونق تولید ایفا کنیم.


تعداد مشاهده خبر227 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal