فعالیت 35 واحد گلخانه‌ای فعال در دماوند/واحدهای غیرفعال شهرستان فعال می‌شوند
مدیر جهاد کشاورزی دماوند ازفعالیت 35واحد گلخانه‌ای فعال در این شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته 52میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان کشت گلخانه درشهرستان دماوند پرداخت شده است.
1398/05/22

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حسین اردلانی در بازدید از گلخانه گل شاخه بریده و واحد چند منظوره پرورش بلک بری (تمشک سیاه) در شهرستان دماوند اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 35 واحد گلخانه‌ای فعال در دماوند وجود دارد.

وی بیان کرد: شهرستان دماوند با سطح زیر کشت 11 هزار هکتار سالانه حدود 320 هزار تن در سال محصولات کشاورزی و محصولات وابسته به آن را تولید می‌کند؛ هم چنین 8200 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دماوند را باغات تشکیل می‌دهند.

اردلانی افزود: علاوه بر طرح‌های توسعه‌ای، با استفاده از کمک دولت و تسهیلات به دنبال فعال کردن واحدهای نیمه فعال یا غیرفعال شهرستان هستیم و فعال‌سازی این واحدها می‌تواند در تامین امنیت غذایی و رونق تولید در دماوند موثر باشد.

مدیر جهاد کشاورزی دماوند ادامه داد: در سال جاری نیز از محل تبصره 18، تسهیلاتی با بهره 9 درصد برای استفاده متقاضیان کشت گلخانه‌ای قابل پرداخت است و متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی با بیان این که محصولات گلخانه‌ای محدودیت صادرات ندارد، گفت: با توجه به وضعیت منابع آبی دماوند و بهره‌وری بالای کشت گلخانه‌ای و کاهش مصرف آب، تمایل افراد نسبت به احداث گلخانه‌ای افزایش یافته است؛ علاوه بر این با توجه به حمایت دولت و برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی در این زمینه، فعالیت در خصوص کشت گلخانه‌ای قابل توجیه است.

تعداد مشاهده خبر28 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal