سرمایه‌گذاری مشترک ایران و نروژ در پرورش ماهی در قفس
امروز نروژی‌ها و ایرانی‌ها برای توسعه پرورش ماهی در قفس، جلسه مشترکی برگزار کردند که در آن بخش اجرا و تحقیقات، ملزم به حمایت و پشتیبانی از این سرمایه گذاری شدند.
1398/05/20

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دکتر محمود بهمنی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در نشست چهارجانبه بین تحقیقات شیلات، سازمان شیلات، بخش خصوصی و کارشناسان نروژی که با هدف انتقال دانش فنی پرورش ماهی در قفس به کشور و همکاری های متقابل برگزار شد، گفت: خوشبختانه ماهی آزاد دریای خزر که برای پرورش در قفس در آب های شمالی انتخاب شده است، بهترین گزینه به شمار می رود.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، افزود: در حال حاضر تکثیر، پرورش و فرمول غذایی این ماهی توسط محققان این موسسه بومی شده و قابلیت واگذاری به صنعت را دارد.

وی با بیان اینکه موضوع پرورش ماهی در قفس، یکی از موضوعات اولویت دار وزارتخانه بوده و وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه آن تاکید کرده است، عنوان کرد: موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به عنوان بازوی تحقیق و توسعه و پشتوانه علمی، در صنعت پرورش ماهی در قفس از هیچ کمکی فروگذار نخواهد کرد.

در این جلسه سازمان شیلات ایران نیز از سرمایه گذاری مذکور استقبال کرده و تسهیلات ویژه ای را جهت توسعه پرورش ماهی در قفس در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد.

لازم به ذکر است که دو کارشناس نروژی طی دو روز آینده از مناطق ساحلی استان مازندران بازدید کرده و پتانسیل های موجود برای این منظور را بررسی خواهند کرد.

تعداد مشاهده خبر154 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal