10 میلیون شاخه گل و گلدان زینتی در گلخانه های شهرستان آبیک تولید شد
دیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 10 میلیون شاخه گل و گلدان زینتی در گلخانه های این شهرستان تولید و به بازار عرضه شد.
1398/05/20

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، بیژن لطفی با اعلام این مطلب افزود: در حال حاضر تعداد 10 واحد گلخانه تولید گل و گیاهان زینتی با سطحی بالغ بر 30 هزار مترمربع در این شهرستان فعال هستند.

به گفته وی؛ سالانه 39 میلیون شاخه گل و گلدان زینتی در این واحدها تولید می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: در حال حاضر 10 بهره بردار در زمینه تولید گلخانه‌ای گل و گیاهان زینتی در این شهرستان فعال هستند که با فعالیت این واحدها حدود 210 اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در منطقه ایجاد شده است.

وی با اشاره به بازار هدف گل و گیاهان زینتی اظهار داشت : علاوه بر بازارهای داخلی، حجم عمده این تولیدات بویژه در مورد گل شاخه بریده به کشورهای دیگر از جمله عراق، ترکیه، اوکراین، گرجستان، ترکمنستان، پاکستان و همسایگان جنوب ایران صادر می شود .

این مسوول خاطرنشان کرد: با حفظ وضع موجود بازارهای هدف، در سال‌های آینده و با تقویت جایگاه صادرات، بخش گل و گیاه زینتی رشد قابل توجهی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک با بیان اینکه بخش قابل توجهی از تامین ارز و صادرات بخش کشاورزی در حوزه گل و گیاهان زینتی می باشد بر لزوم ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های لازم به ویژه احداث پایانه‌های صادراتی گل و گیاه در این شهرستان تاکید کرد.

تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal