برگزاری کارگاه آموزشی جوندگان مضر محصولات کشاورزی در شهرستان بوشهر
کارگاه آموزشی راه‌های مبارزه با جوندگان مضر محصولات کشاورزی در دهستان انگالی شهرستان بوشتهر برگزار گردید.
1398/05/20

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: جوندگان مضر کشاورزی و بویژه موش ها، با تغذیه از محصولات کشاورزی، بعضا خسارت جبران ناپذیر اقتصادی و بهداشتی به جوامع انسانی وارد نموده اند.

کبری توکلی افزود: موثرترین و اقتصادی ترین راهبردهای کنترل صحیح جوندگان استفاده از مدیریت تلفیقی آفات (IPM) بر علیه این موجودات هوشمند می باشد .

وی گفت: جوندگان به گروهی از جانوران پستاندار گفته می شود که از روی خصوصیات دندانها از سایر گروهها متمایز می شوند. بدین ترتیب که در فک پائین دارای یک جفت و در فاک بالا دارای یک جفت دندان نیش می باشند. این دندانها درشت و ارتفاع آن غیر ثابت و درحال رشد است.

وی اظهار داشت: جدی ترین مشکل جوندگان مضر محصولات کشاورزی تخریب اراضی و تغذیه از محصولات کشاورزی – خسارت انباری-  مشکلات بهداشتی و انتقال بیماری های مشترک بین موش  و انسان می باشد.

توکلی بیان داشت: در این کارگاه آموزشی، راههای شیمیایی و غیر شیمیایی مبارزه با جوندگان مضر محصولات کشاورزی آموزش داده شد. همچسین نسبت به معرفی سموم جوندکش معدنی و سم آنتی کواگولانت اقدام و بهره برداران با آخرین متدهای کنترلی جوندگان مضر محصولات کشاورزی آشنا گردیدند.

تعداد مشاهده خبر25 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal