کاهش 20 درصدی خسارات آفات به محصولات گوجه‌فرنگی و ذرت در نهاوند
سرپرست جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت: از دیرباز مشکل آفات و بیماری های گیاهی برای تولید محصولات کشاوری وجود داشته و برای حفظ محصول تولیدی روش بیولوژیک با هدف کنترل جمعیت آفات مورد توجه بوده است.
1398/05/19

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، علی کمالی‌نژاد اظهار کرد: با توجه به اهمیت کاهش مصرف سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی طرح مبارزات غیرشیمیایی و بیولوژیک در چند سال اخیر به ویژه در سال آینده از سوی واحد حفظ نباتات این مدیریت در حال اجرا است.

وی افزود: مبارزه بیولوژیک شامل سه مرحله آزادسازی حشرات مفید است که در این راستا طی دو مرحله رهاسازی زنبورهای مفید تریکوگراما و براکون در اوایل تیر و مرداد برای مبارزه آفات در 2500 هکتار از مزارع گوجه‌فرنگی و ذرت دانه ای سطح شهرستان‌ علیه آفت کرم طوقه بر صیفی جات شته، کرم برگخوار کاردرینا و کرم ساقه خوار سزامیای ذرت اقدام شده است که منتج به کاهش 20 درصدی خسارات آفات مذکور و کاهش دو مرحله سم‌پاشی در این مزارع شد.

کمالی‌نژاد بیان کرد: با کاهش مصرف سموم شیمیایی و جایگزینی روشهای بیولوژیک و کم خطر برای محیط زیست و سایر حشرات مفید بتوان با کاهش آفات در سال های آینده محصولات سالم تر و با کیفیت تری تولید و روانه بازار مصرف نمود .

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal