اجرای بیش از 330 هزار هکتار سامانه نوین آبیاری در فارس
مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه بالغ بر 330 هزار هکتار از اراضی این استان مجهز به سامانه نوین آبیاری است، گفت: فارس با سهم 12 درصدی در اجرای سامانه‌های نوین آبیاری کشور، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
1398/05/19
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، امیر اسلامی با بیان این که 28 درصد از اراضی استان فارس مجهز به سامانه نوین آبیاری است،  افزود: 230 هزار از این اراضی با استفاده از اعتبارات دولتی تجهیز شد.
به گفته وی در سال جاری نیز 5200 هکتار از اراضی آبی استان به این سامانه‌ها مجهز شده و افزون بر 2700 هکتار طرح در دست اجرا می‌باشد.
اسلامی بیان کرد: قراردادهای اجرای طرح در 2200 هکتار از اراضی نیز منعقد شده و در صورت تامین اعتبار اجرا خواهد شد و همچنین سطح پرونده های طراحی تایید شده تا پایان تیر ماه، 6600 هکتار است.
مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از اهداف استراتژیک بخش کشاورزی را افزایش بهره‌وری آب دانست و افزود: بهره‌گیری از سامانه‌های مختلف نوین آبیاری از راههای تحقق این امر است.
اسلامی صرفه جویی در مصرف آب، سرعت بالای رویش گیاه، به کارگیری همزمان کود با آبیاری، جلوگیری از رشد بی رویه علف های هرز، افزایش کمی و کیفی محصولات، امکان مدیریت بهتر آب آبیاری و کاهش نیروی انسانی  را از مزایای به کارگیری روش های نوین آبیاری برشمرد.
تعداد مشاهده خبر33 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal