اجرای طرح کاداستردر 25 هزار هکتار از اراضی شهرستان ماکو
مدیر جهاد کشاورزی ماکو گفت: طرح کاداستر در سطح 25 هزار هکتار از اراضی شهرستان ماکو در حال اجرا است.
1398/05/19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، قاسم تاروردی‌زاده افزود: شناسنامه‌دار کردن و ساماندهی اراضی زراعی و مالکیت آنها و تهیه بانک اطلاعاتی و آماری در جهت مدیریت یکپارچه کشت زراعی و باغی از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح کاداستربا صرف اعتبار 8 میلیارد ریال از سال 97 در این شهرستان شروع و هم اکنون این طرح بیش از 65 درصد دارای پیشرفت فیزیکی است .

وی خاطر نشان کرد: هم زمان با اجرای طرح کاداستر، جلسات کارگروه های رفع تداخلات اراضی موات و زراعی مالکین اراضی کشاورزی این مناطق نیزبه منظور تعیین تکلیف و ساماندهی اراضی به طور مستمر برگزار می شود.

مدیر جهاد کشاورزی ماکو افزود: تا کنون در سطح 7 روستای شهرستان از جمله روستاهای خاسون بزرگ ، هاسون کوچک ، پلاک زراعی قانچن ، قره تپه ، رند ، دانالوی کوچک ، دانالوی بزرگ ، کارهای رفع تداخلات به اتمام رسیده و امورات 26 روستا در سطح شهرستان اتمام و جهت طرح در کمیسیون استانی ارسال گردیده است.

وی اضافه کرد: در روستاهایی که رفع تداخلات به اتمام می رسد نقشه جدید جهت اصلاح نقشه های قبلی به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری و همچنین به اداره ثبت و اسناد شهرستان ابلاغ و بعد از آن ملاک عمل نقشه های جدید در پاسخ به استعلام ها بوده و اختلاف بین زارعین و اداره منابع طبیعی رفع می شود و ملاک عمل نقشه جدید بوده و با ابلاغ و اجرای این قانون مردم دیگر برای حل اختلاف به ماده واحد و مراجع قضایی مراجعه نمی نمایند.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal