ثبت بالغ بر‌ 8 هزار پرونده خسارت بخش کشاورزی در سامانه سجاد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با بیان این که 3.5 درصد اعتبارات جبران خسارت سیل امسال در کشور به بخش کشاورزی خراسان جنوبی اختصاص یافته است گفت: تاکنون 8 هزار و 122 پرونده خسارت بخش کشاورزی در سامانه سجاد ثبت شده است.
1398/05/17

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی اظهار داشت: 95 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض و 175 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به استان اختصاص یافته اما تاکنون 50 درصد این اعتبارات جذب شده است.

وی افزود: تاکنون 8 هزار و 122 پرونده خسارت بخش کشاورزی در سامانه سجاد ثبت شده است و 2 هزار و 239 پرونده تاکنون موفق به اخذ کد مرسوله شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تسهیلات ارزان قیمت مصوب 175 میلیارد تومان است که 50 درصد آن تخصیص یافته و ابلاغ این اعتبارات به بانک‌ها انجام شده بنابراین در تخصیص اعتبارات مشکلی نیست اما چالش اساسی راستی آزمایی پرونده‌های تشکیل شده خسارت دیدگان است.

قوسی افزود: به دلیل تعدد کشاورزان زیان دیده، پراکنده بودن روستاها و خرده مالکی اراضی و به منظور آنکه برآوردها دقیق‌تر باشد و افراد به حق واقعی خود برسند کار با دقت بیشتری انجام می‌شود بنابراین روند پرداخت خسارت‌ها کند پیش رفته است.

وی با اشاره به اینکه سیل به محصولات و اراضی زراعی و باغی، دام و اماکن نگهداری آن، استخرهای پرورش ماهی و ایستگاه‌های پمپاژ و انتقال آب کشاورزان خسارت زده است تصریح کرد: بعد از بررسی‌ها و برآوردهای دقیق، خسارت‌ها پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: پرونده‌های خسارت سیل به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد و از خسارت دیدگانی که تاکنون برای دریافت تسهیلات اقدام نکرده‌اند خواست تا 20 مرداد به ادارات جهاد کشاورزی شهرستانها مراجعه کنند.

قوسی با بیان اینکه 3.5 درصد اعتبارات جبران خسارت سیل امسال کشور به بخش کشاورزی استان اختصاص یافت افزود: کشاورزان از بیمه کردن محصولات کشاورزی و دامهایشان غفلت نکنند.

تعداد مشاهده خبر75 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal