زیرساخت‌های صنعت پرورش میگو در استان بوشهر تقویت می‌شود
استاندار بوشهر گفت: با توجه به رونق اقتصادی و اشتغال ناشی از صنعت پرورش میگو زیرساخت‌های این صنعت در استان تقویت می شود در این ارتباط مهمترین زیرساخت این بخش برق رسانی به سایت‌ها و شهرک‌های شیلاتی از جمله رود شور گناوه است که پیگیری در این بخش ضروری است.
1398/05/16
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، عبدالکریم گراوند افزود: با توجه به اهمیت کار سایت‌های پرورش میگو و بازگشت سرمایه در این بخش همه مسئولان از جمله نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید فعالانه در این بخش گام بردارند.
وی بیان کرد: در زمان حاضر با همت بخش خصوصی عملیات اجرایی شهرک شیلاتی در منطقه رودشور گناوه با همکاری بخش خصوصی آغاز و گام‌های خوبی برداشته شده است و این امر ثابت می‌کند هرجا به بخش خصوصی توجه شده است کار سریعتر و بهتر پیش رفته است.
گراوند اضافه کرد: در این ارتباط بخش خصوصی برای سرعت بخشی در روند کار شهرک شیلاتی رود شور گناوه تعداد و حجم ماشین آلات خود را 60 درصد افزایش می‌دهد.
وی یادآور شد: تامین زیرساخت برق در شهرک شیلاتی رود شور گناوه به عنوان بزرگترین شهرک آبزی پروری از مهمترین اقداماتی است که باید انجام شود و اگر این زیرساخت تامین نشود به طور یقین در بخش فعالیت و تولید سال آینده با مشکل روبرو می‌شویم.
گراوند گفت: با توجه به وجود نیروگاه 500 مگاواتی برق گناوه، ظرفیت توسعه برای برقرسانی به شهرک شیلاتی در این شهرستان وجود دارد.
استاندار بوشهر ادامه داد: در زمان حاضر افزون بر شهرک شیلاتی رود شورگناوه، عملیات اجرایی شهرک شیلاتی جزیره شیف در 700 هکتار  و در منطقه زیارت ساحلی برنامه ریزی شده است.
وی گفت: با توجه به استقبال صورت گرفته از طرح‌های‌آبزی پروری جامعه پیرامونی مناطق آبزی‌پروری استان بوشهر در اولویت سرمایه‌گذاری در این عرصه هستند.
استاندار بوشهر با اشاره به وجود تاسیسات نفتی در سواحل استان اضافه کرد: از سواحل تحت پوشش صنایع نفت و گاز باید استفاده چند منظوره شود و نباید ساحل و دریا را خراب کرد بلکه می‌توان با یک لوله خط انتقال زمین‌ها را آزاد و برای توسعه آبزی پروری از آنها استفاده کرد.
استاندار بوشهرگفت: اعتبارات لازم برای تکمیل اسکله خورخان شهرستان دیر و اسکله جفره بوشهر تامین می‌ شود.
تعداد مشاهده خبر243 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal