افزایش 500 هزار تنی تولید آبزیان در حوزه خلیج فارس با پیشرفت صنعت آبزی‌پروری
1398/05/16

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با حرکت رو به پیشرفت از سوی صید به صنعت آبزی‌پروری، تولید آبزیان از 30 به 500 هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، نبی‌اله خون میرزایی در بوشهر افزود: برنامه‌ریزی‌ها برای رسیدن به تولید 800 هزار تن آبزیان است.

به گفته وی، برنامه توسعه صید و صیادی باید مبتنی بر برنامه‌پژوهشی باشد و به سمت پرورش میگو و ماهی در قفس حرکت کنیم.

این مسوول افزود: 9 درصد صید آبزیان کشور متعلق به استان بوشهر است.

خون میرزایی در خصوص توسعه اسکله‌های بندرگاه و جفره گفت: برای تکمیل این طرح‌ها اعتبارات لازم را پرداخت می‌کنیم و در اسکله حفره تنها 10 درصد فعالیت‌ها باقیمانده که تلاش می شود در کوتاهترین زمان تکمیل شود.

3 هزار هکتار به ظرفیت پرورش میگوی استان بوشهر افزوده می‌شود

رئیس سازمان شیلات ایران در بررسی فعالیت‌های شیلاتی استان بوشهر نیز با تاکید بر توجه به طرح‌های آبزی‌پروری اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه پرورش میگو در کشور از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی از افزایش تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های پرورش آبزیان از جمله میگو در استان بوشهر توسعه می‌یابد که ایجاد شهرک‌های شیلاتی در استان در این راستا است.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به افزایش اراضی پرورش میگو در استان بوشهر خاطرنشان کرد: 3 هزار هکتار طی 2 سال آینده به ظرفیت پرورش میگوی استان بوشهر افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: از 47 هزار تن تولید میگوی پرورشی استان بوشهر در سال گذشته بیش از 23 هزار تن آن در استان بوشهر تولید که بخش عمده‌ای از آن به کشورهای مختلف صادر شد.

تعداد مشاهده خبر273 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal