بازدید فرماندار از نخستین باغ پسته شهرستان قرچک با 135 هکتار مساحت
فرماندار قرچک از نخستین باغ پسته شهرستان قرچک به مساحت 135 هکتار با60 هزار اصله درخت بازدید کرد.
1398/05/16

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، بهمن خطیبی در جریان بازدید از نخستین باغ پسته شهرستان قرچک گفت: پسته گیاهی است که به آب کمتری نیاز دارد، در برابر املاح آب مقاوم است و از نظر درآمد پایدار، صرفه اقتصادی زیادی به دلیل ارزش افزوده دارد.

وی افزود: کشاورزان می توانند به دلیل خشک بودن منطقه و نیز دسترسی سخت تر به آب، اقدام به کشت محصول پسته کنند و مسئولان شهرستان نیز از کشت این درخت حمایت می کنند.

این مسوول اظهار داشت: باتوجه به وضعیت آبی شهرستان و محدودیت های که از نظر کشت محصولات آب‌بر وجود دارد، لازم است تا کشاورزان از روش های کشت های سنتی و بدون برنامه به روش های نوین روی آورده و تغییر نوع و محصولات کشاورزی را در دستور کار قرار دهند.

خطیبی گفت: فرمانداری و مدیریت جهاد کشاورزی ضمن حمایت از پسته کاران، شرایط را برای استفاده از تسهیلات بانکی تغییر شیوه های آبیاری که دولت در اختیار کشاورزان قرار داده، فراهم می کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرچک درخصوص این پروژه اظهار داشت: نخستین باغ پسته شهرستان قرچک به مساحت 135 هکتار از 60 هزار اصله درخت تشکیل شده و برای 20 نفر به صورت مستقیم و 50 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal