بوشهر، افق روشنی در صنعت میگوی کشور در پیش رو دارد
استان بوشهر بنیانگذار و پرچم دار صنعت میگوی کشور بوده و افق بسیار روشنی در صنعت میگوی کشور در پیش رو دارد.
1398/05/15

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان بوشهر، نبی‌اله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران عصر امروز در بازدید از مزارع پرورش میگوی سایت شیف در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر بنیانگذار و پرچم‌دار صنعت میگوی کشور بوده و با هم‌افزایی پژوهشکده میگوی کشور، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل شیلات استان و همت سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران، افق بسیار روشنی در صنعت میگوی کشور در پیش رو دارد.

محمدتقی منوچهری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز با ارایه گزارش کوتاهی از سازماندهی شیلات بوشهر در تأمین اراضی مورد نیاز آبزی‌پروران تقدیر کرد و گفت: مدیریت شیلات طی دو سال اخیر نقش سازنده‌ای در ارتقای جایگاه این بخش در استان داشته است.

عباسعلی زنده‌بودی مدیر کل شیلات استان بوشهر نیز محدودیت اراضی و حجم زیاد تقاضا برای پرورش آبزیان را از چالش‌های پیش روی شیلات دانست و اظهار کرد: بیش از سه هزار هکتار طی دو سال آتی به ظرفیت پرورش میگو در استان افزوده می‌شود.

به گزارش فارس رییس سازمان شیلات ایران در این سفر ضمن بازدید از بندر صیادی جلالی و تخلیه میگو در این بندر و مرکز تولید مولد میگوی spf  وابسته به پژوهشکده میگوی کشور، در نشست مشترک شیلات و پژوهشکده نیز شرکت کرد.

 

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal