امسال 760 هزار تن گندم در آذربایجان غربی تولید می‌شود/افزایش 57 درصدی پرداخت زکات در آذربایجان غربی
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: با افزایش بارش ها و نزولات آسمانی پیش بینی می شود 760 هزار تن گندم در سال جاری توسط زارعان استان تولید شود.
1398/05/16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی در همایش استانی زکات با اشاره به افزایش میزان بارش ها و نزولات آسمانی، اظهار کرد: تبلیغ ، ترویج و آگاه سازی کشاورزان از اهمیت فرضیه زکات باعث افزایش 57 درصدی پرداخت زکات نسبت به سال قبل شده است که این ‌عامل باعث افزایش چشمگیری در زمینه زدودن فقر در جامعه داشته است.

وی ادامه داد: با لطف پروردگار امسال 45 درصد افزایش در بارندگی ها به میزان 481 میلی لیتر در استان را شاهد بودیم و به شکرانه افزایش نزولات آسمانی باید اطاعت از امر الهی را در دستور کار خودمان قرار بدهیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به میزان خرید کم گندم از زارعاناز اغاز فصل برداشت محصول تا کنون ابراز کرد: میزان خرید ما نسبت به سال قبل فعلا کمتر است و عامل تاثیر گذار در این زمینه قیمت خرید گندم است که‌ کشاورزان گندم های خود را به دلیل شایعه های برخی سودجویان مبنی بر فروش با قیمت بالاتردر انبارها نگه داری کرده اند.

جلیلی با اشاره به آثار زکات در جامعه اذعان کرد: آثار اجتماعی زکات از جمله دفع بلا از جامعه اسلامی شامل حال تمامی مسلمین می شودکه  نمونه آن برف سنگین و سرمای شدید بهاره ای بود که همه کارشناسان پیش بینی سرمازدگی کلیه محصولات باغبانی را کرده بودند که با عنایت بر رحمت خداوند این‌ امر چنین نشد و اگر یخ زدگی اتفاق می افتاد در حال حاضر شاهد خسارات 900 تا هزار میلیارد تومانی در استان بودیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این همایش هدف از برگزاری همایش زکات را ترویج و اشاعه فرهنگ پرداخت زکات در جامعه اسلامی عنوان کرد.

حجت الاسلام سید حامد ساجدی نژاد با اشاره به اهمیت فریضه زکات، اظهارکرد: آذربایجان غربی از استان های برتر کشور در امر پرداخت زکات و نیز کشاورزی است که سالانه رتبه های 3 تا 4 کشوری را درامر پرداخت زکات در کشور به خود اختصاص می دهد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر مسلمانان به فریضه زکات ابراز کرد: نماز عامل ‌ارتباط با خداوند و زکات عامل ارتباط با خلق خدا بوده و بر مسلمانان واجب است به این فرایض دینی توجه بیشتری داشته باشند.

در ادامه این همایش از مودیان و عاملین برتر در امر پرداخت زکات در استان با اهدای لوح و تندیس قدر دانی شد.
تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal