«زکات» با توجه بیشتر به کشاورزی رونق می گیرد
1398/05/15

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگر ‌می خواهیم زکات در کشور رونق بگیرد و محرومین از این‌ نعمت برخوردار باشند، باید به مساله کشاورزی توجه بیشتری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از تارنمای دفتر نمایندگی ولی فقیه، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی در همایش زکات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی روز سه شنبه مورخ 15 مرداد ماه برگزار شد، در جمع مسئولان با اشاره به اهمیت فریضه زکات و نقش آن در جامعه اظهار داشت: هر حاکمیتی که می خواهد معیشت مردم بهبود پیدا کند، اگر محصولات کشاورزی با کیفیتی ارائه نشود سلامت جامعه به خطر می افتد چرا که اهمیت امنیت غذایی همانند امنیت ملی مهم است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه تغذیه مفید به لحاظ کمی و کیفی یکی از نمودهای تمدنی یک جامعه است، ابراز کرد: از اولین شاخصه های یک‌ جامعه پیشرو و قدرتمند بحث معیشت و تغذیه مردم است.

رئیس شورای عالی زکات کشور تاکید کرد: تلاش در جهت تقویت فریضه زکات در راستای تقویت سفره محرومان بوده و همین مسئله موجب می شود بسیاری از مشکلات اشتغال حل شود.

وی با اشاره به تلاش آمریکا در جهت صفر کردن نفت ایران، بیان کرد: دشمنان خیالات واهی دارند و تحریم ها هیچ تاثیری در کمبود اقلام معیشتی نخواهد داشت، چنانکه الحمدالله در وزارت جهاد کشاورزی انسجامی وجود دارد تا در بازار اقلام معیشتی مردم کمبودی نداشته باشد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به خودکفایی کشور در گندم، افزود: تولید 120 میلیون تن محصولات باغی زراعی در کشور، تولید 90 درصد گوشت در داخل کشور که تنها ده درصد آن وارداتی است و موارد دیگر از جمله تلاش های وزارت جهاد کشاورزی است و با پیش بینی های 6 ماه قبل از بروز هرگونه مشکل جلوگیری می شود.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی تاکید کرد: بیش از 38 هزار نیروی دامپزشک، پاسدار صنعت فراورده های دامی‌کشور هستند تا نگذارند موردی بیگانه وارد چرخه صنعت دامی کشور شود.

وی تصریح کرد: تمامی مسئولان بر لزوم تبلیغ پرداخت زکات در همه نهادها شتاب بورزند تا‌ برکت افزونی به مملکت‌ ما از بارگاه الهی نازل شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پایان گفت: کشاورزی حوزه مهمی است و زکات هم عمدتا در همین راستا باید مورد توجه قرار گیرد؛ جامعه ای که زکات ندهد نمی تواند به رشد و تعالی برسد.

تعداد مشاهده خبر161 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal