دانش بنیان کردن بخش کشاورزی اولویت وزارت جهاد کشاورزی است
1398/05/15

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: علمی و دانش بنیان کردن بخش کشاورزی رویکرد مناسبی است که وزارت جهاد کشاورزی دنبال می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از تارنمای دفتر نمایندگی ولی فقیه، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی در سفر استانی با هیات همراه در جمع کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد این استان از نظر اقلیمی و جغرافیایی، هم مرز بودن با 3 کشور همسایه ،نیروی انسانی لایق و شایسته و امکانات و منابع طبیعی سرشار، اظهار داشت: این استان از اهمیت اقتصادی ویژه ای برخوردار است.

وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به احادیث و روایاتی در خصوص این که همه ارزش ها برای انسان است، تصریح کرد: چرا که همه تحولات دگرگونی ها، تکامل ها و رشدها از برکت ذوق و فکر و همت انسان به وجود می آید پس آنچه در محور توجهات است، انسان است. در این میان نیروی انسانی کارآمد، لایق و شایسته اولین حرف را می زند و یک سرمایه مهم و اساسی در این زمینه محسوب می گردد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: حوزه کشاورزی کشور اقلام معیشتی و غذایی مردم را فراهم می کند. بر اساس اطلاعاتی که ما داریم با وجود تمام فشارها و تحریم هایی که با آن مواجه هستیم بازار داخلی کشور با هیچ مشکلی از نظر تامین اقلام غذایی مورد نیاز کشور مواجه نیست.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با اشاره به اینکه ما بیش از 120 میلیون تن تولیدات کشاورزی داریم و اگر با روش های علمی عملکرد را بالا ببریم و ضایعات را کم کنیم می توانیم حداقل 13 میلیون نفر را تغذیه نماییم، گفت: رویکرد مناسبی که وزارت جهاد کشاورزی دنبال می کند، علمی نمودن و دانش بنیان کردن کشاورزی است و به جرات می توان گفت که وزارت جهاد کشاورزی بعد از وزارت علوم علمی ترین وزارتخانه کشور است.

وی با اشاره به اینکه تولید خوب و نگاه به داخل و استفاده بیشتر از امکانات و توانمندی‌های داخلی و تعصب داشتن در مصرف کالای ایرانی و کاهش وابستگی به خارج و به واردات به ویژه در مورد کالاهای اساسی و تبلیغ و ترویج و حمایت از کالای ایرانی، وظیفه ملی و مذهبی همه ماست، تاکید کرد: موفقیت، بدون تلاش و بدون همکاری و بدون پرداخت هزینه‌های آن، امری موهوم است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: الزامات عزت و اقتدار کشور تولید و رونق تولید است؛ تولید، عزت و اقتدار می آورد، تولید می تواند مشکل اشتغال را حل کند، تولید به کشور رونق می بخشد و درآمد ایجاد می کند و مشکلات جامعه را مرتفع می کند. باید تولید و تولید کننده را ارج بنهیم؛ باید کار تولید کننده را تسهیل نماییم.

وی با بیان این که مسولیت هایی که در اختیار ماست امانت الهی است و ما برای این جایگاه ها هزینه های زیادی پرداخته ایم، گفت: ما در مقابل دشمنان ایستاده ایم و جان داده ایم و شهدای زیادی تقدیم کردیم. راه و هدف ما راه امام حسین (ع) است و این راهی بی برگشت است و امروز قوی ترین نظام منطقه بلکه دنیا ما هستیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: ما باید با وحدت و یکپارچگی کارها را با امید پیش ببریم. همکاران من در حوزه نمایندگی ولی فقیه تا می توانند متخصصین را کمک کنند، مدیران را کمک کنند تا بهتر بتوانند خدمت کنند. هر طرح اقتصادی باید یک پیوست فرهنگی داشته باشد. ما باید تبلیغ،ترویج و تشویق کنیم که این بخش کشاورزی رونق بیشتری پیدا کند و تقویت شود.

وی گفت: بهبود مشکلات در جامعه، به نوبه خود، به گسترش خودباوری جمعی می‌انجامد. شکل‌گیری و گسترش خودباوری ملی، از جهات فرهنگی، اخلاقی و تربیتی، آثار بسیار مهمی را به دنبال خواهد داشت و اقتدار اقتصادی با عملی کردن شعار رونق تولید در کشور در بخش کشاورزی حاصل می‌شود.

تعداد مشاهده خبر126 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal