2320 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دامغان به سیستم نوین آبیاری مجهز شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: 2 هزار و 320 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دامغان از سال گذشته تاکنون به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شد.
1398/05/15
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محسن طباطباییان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توسعه سیستم های نوین آبیاری اظهار داشت: از محل اعتبارات سال گذشته 3 هزار و 200 متر لوله گذاری مسیرهای  اصلی آب در بخش شرکت‌های تعاونی تولید انجام شد.
وی به اعتبار هزینه شده برای این پروژه گفت:   این پروژه با هزینه‌ای بالغ بر 2 هزار و 500 میلیون ریال اجرا و بهره‌برداری رسیده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با بیان اینکه این شهرستان در ناحیه گرم و خشک قرار دارد گفت: از این رو همواره کاهش اتلاف آب مدنظر بوده و در این راستا انتقال آب از طریق لوله و یا کانالهای بتنی انجام می شود تا میزان هدر رفت آب در این بخش کاهش یابد.
طباطباییان با اشاره به مزایای انتقال آب از طریق لوله گفت: علاوه صرفه جویی در مصرف آب و حفظ ذخایر آبی می‌توان به مزیت دیگر آن که جلوگیری از آلودگی آب و افزایش راندمان و عملکرد محصول است اشاره کرد.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته اقدامات چشمگیری در توسعه سیستم های نوین آبیاری در سطح شهرستان دامغان انجام شده است گفت: 2320 هکتاراز اراضی این شهرستان از سال 97 تاکنون به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان تصریح کرد: در همین راستا 200 میلیارد ریال به صورت کمک بلاعوض به بهره برداران اعطاء شده است.
تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط

  • سیستم های تحت فشار_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal