فعالیت 950 دستگاه کمباین در مزارع کلزا و گندم استان زنجان با نظارت 45 اکیپ کارشناسی
رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از فعالیت 950 دستگاه کمباین در مزارع کلزا و گندم استان با نظارت 45 اکیپ کارشناسی خبر داد.
1398/05/15

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی زنجان، مظفر یوسفی‌پور تصریح کرد: امسال عملیات برداشت گندم و کلزا در استان زنجان توسط بیش از 950 دستگاه کمباین در حال انجام است به طوری که از این تعداد 450 دستگاه کمباین بومی و مابقی به عنوان کمباین مهاجر در مزارع استان فعالیت دارند.

وی با بیان این که به منظور کنترل ریزش‌ها و به حداقل رساندن ضایعات گندم و کلزا در روند برداشت، تمهیدات مختلفی در استان زنجان اندیشیده شده است، عنوان کرد: در این راستا با هدف ارتقای کیفیت برداشت مکانیزه با انجام تنظیمات کنترل ریزش تخصصی برای کمباین‌های فعال در مزارع، در قالب طرح نظارت تخصصی برداشت با تخصیص اعتباری بالغ بر 220 میلیون ریال در سطح 5 شهرستان بزرگ استان اقدام به انعقاد قرارداد و به‌کارگیری 4 نفر تکنسین ماهر (راننده فنی) در استان شده است.

این مسوول با اشاره به فعالیت 45 اکیپ کارشناسی طی سال جاری در مزارع کلزا و گندم استان زنجان خاطرنشان کرد: این کارشناسان به همراه رانندگان ماهر به طور مستمر در مزارع حضور پیدا کرده و با انجام معاینه فنی کمباین ها بر روند برداشت نظارت دقیق و مستمر دارند.

یوسفی‌پور برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف توانمندسازی کشاورزان و همکاری در اجرای طرح ملی نظارت و کنترل ریزش کمباین‌های کاه‌کوب با همکاری مرکز تحقیقات فنی مهندسی کرج برای اولین بار در کشور را از دیگر تمهیدات و اقدامات انجام گرفته در راستای به حداقل رساندن ریزش‌ها و ضایعات در مزارع استان برشمرد.

وی اضافه کرد: سوخت مصرفی گازوئیل برای کمباین‌های فعال در سطح مزارع استان نیز به صورت 10 روزه بررسی و تامین می‌شود.

تعداد مشاهده خبر159 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal