بهره برداری از 23 سد و استخر ذخیره آب در سال گذشته در اردبیل
مدیر شرکت آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تعداد 23 سد و استخر ذخیره آب در سال گذشته در استان به بهره‌برداری رسیده است.
1398/05/15

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، کریم فکور بااعلام این خبر افزود: بیش از 62 کیلومتر طرح  احداث ، بهسازی و تسطیح جاده بین مزارع در سال گذشته صورت گرفته است که از این میزان 9 ونیم کیلومتر مربوط به شهرستان خلخال ، سرعین یک کیلومتر، مشکین شهر 2/2 کیلومتر و کوثر 50 کیلومتر می باشد.

این مقام مسئول در خصوص آخرین وضعیت زهکشی اراضی زهدار شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار نیز افزود: مجموع اراضی زهکشی شده این دو شهرستان تا کنون 3930 هکتار می باشد و باقیمانده کل اراضی برای اجرای زهکشی نیز 7070 هکتار است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این میزان از اراضی نیز زهکشی خواهند شد.

فکور در ادامه سخنان خود افزود: در مجموع تعداد 23 سد و استخر در استان در دست اقدام است که تعداد 2 فقره در اردبیل 1 فقره در شهرستان گرمی 10 فقره در شهرستان خلخال و 9 فقره در مشکین شهر و یک فقره در شهرستان نمین قرار دارد مجموع حجم این تعداد از سدها و استخرها 15 میلیون متر مکعب است عملیات اجرایی این پروژه‌ها با شتاب بیشتری در دست اقدام است که بزودی به بهره‌برداری خواهند رسید.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت قنات‌های استان نیز افزود: طی سال گذشته تعداد 8 فقره قنات لایروبی و بازسای شده است که از این تعداد اردبیل و مشکین‌شهر با دو قنات، گرمی و خلخال و سرعین و نمین هرکدام با یک قنات بازسازی و لایروبی شده‌اند. 

تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal