پیش‌بینی تولید بیش از 150 هزار تن سیب زمینی
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمین، از پیش‌بینی تولید بیش از 150 هزار تن سیب زمینی در این شهرستان خبر داد.
1398/05/15

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، شهرام محسنی با اعلام این خبر افزود: امسال حدود  3800 هکتار از زمین‌های زراعی شهرستان نمین به کشت سیب زمینی اختصاص یافته است که پیش‌بینی می‌شود از این سطح بالغ بر 150 هزارتن محصول برداشت شود.

وی افزود: بیش از 200 هکتار از این سطح با روش‌های نوین آبیاری از جمله آبیاری بارانی و قطره‌ای (نوار تیپ) آبیاری می‌شوند که به میزان قابل ملاحظه‌ای مصرف آب را کاهش و راندمان آبیاری را افزایش داده است و دست کم 800 هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه‌جویی شده است.
محسنی اضافه کرد: متوسط عملکرد هر هکتار سیب زمینی در شهرستان نمین حدود 38  تن در هکتار می باشد که با استفاده از روش‌های به زراعی و آبیاری با شیوه‌های نوین و مدرن به جای روش‌های سنتی می‌توان عملکرد محصول تولیدی را به بالای 70 تن در هکتار رساند.

وی در پایان ابراز داشت: ار قام اگریا، سانته، مارفونا، جلی و ساتینا از جمله ارقامی هستند که در شهرستان نمین کشت می‌شوند و رقم آگریا به دلیل گوشت زرد و مزه مناسب و ذائقه پسندی برای مصرف خوراکی و صنعت فرآوری استفاده می‌شود.

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal