دشمن ، حجاب و عفاف و نماد غیرت ایرانی را هدف گرفته است
1398/05/13

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی گفت: دشمن ، حجاب و عفاف و نماد غیرت ایرانی را در اهداف خصمانه خود بر علیه ملت بزرگ و متمدن ایران در نظر گرفته است .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، حجت الاسلام والمسلمین مجید نجفی در دوره آموزشی یکروزه حجاب و عفاف که با حضور مهندس مختاری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و بانوان شاغل در سازمان جهادکشاورزی استان و ادارات تابعه برگزار گردید، ضمن قدردانی از حضور بانوان در این دوره و عوامل برگزاری آن و با اشاره به منشور حجاب و عفاف، بحث های مربوط به حجاب و عفاف در ارزشیابی ادارات و دستگاههای دولتی را به طور کامل تشریح نمود و افزود: همانطور که در جریان هستید عمده وجه تمایز حیوان و انسان از نظر فطری بعد از عقل پوشش است و وقتی حضرت آدم و حوا به عنوان اولین انسانها خلق شدند و در روی زمین در قالب انسان به عنوان مصادیق خلیفه اللهی درآمدند بحث پوشش نیز بوجود آمد و پس از آن به مرور زمان در ادیان مختلف رفته رفته کاملتر شد و از لحاظ دین و آیات و روایات حجاب نشانه عزت بشر است نه ذلت آن.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که مکرراً فرموده اند: « بیشترین هجمه دشمن در تهاجم فرهنگی روی خانواده است » و به همین علت مکرراً زندگی به سبک اسلام را مطرح می نمایند اظهار داشت: تمام مطالبی که امروزه دشمن در تعالیم فرهنگی و مقابله با آن در جامعه بیان می کند این است که هویت ایرانی، اسلامی ما را بگیرند باید آگاه باشیم که دشمن خانواده ما را نشانه رفته است و هدفشان این است که هویت خانواده ایرانی را به لجن بکشند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جهادکشاورزی استان گفت: اگر بخواهیم جلوی هجمه دشمن بایستیم بایدبه اعتقادات مذهبی چه ازلحاظ درونی که عفاف است وچه از لحاظ بیرونی که حجاب است در رفتاروگفتار وکردار پایبند باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی ادامه داد: دین برای پوشش، رفتار، گفتار و کردار ما شاخص هایی را مشخص کرده است که متاسفانه عمده مشکلات در فروپاشی خانواده ها عدم رعایت شاخص های دینی می باشد، یقین بدانید اگر ما به مسائل دینی و مذهبی پایبند باشیم از لحاظ فکری و جسمی در آرامش خواهیم بود.

سرکارخانم مهندس رقیه زرگری مشاورامور بانوان رئیس سازمان نیزضمن ارائه گزارشی ازفعالیتهای بانوان گفت:آموزشها بایدمستمر باشد چراکه هزینه کردن برای آموزشهای علمی، فرهنگی ومذهبی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

خانم حیدری استاد حوزه و دانشگاه نیز مباحث مفصلی را در خصوص ویژگی های حجاب و عفاف، اثرات حجاب و عفاف، را هکارهای دین برای حجاب و عفاف، استحکام پیوند خانوادگی، استواری اجتماع و آرامش روح و روان بیان نمود.

در پایان مراسم مسابقه کتبی بین بانوان شاغل از مباحث مطروحه در همایش برگزار گردید و به نه نفر از برندگان جوایز نقدی اهداء گردید.

تعداد مشاهده خبر32 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal