100 هکتار گلخانه جدید در قم احداث می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امسال 100 هکتار گلخانه جدید در این استان احداث می‌شود.
1398/05/13

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان قم، عباس پورمیدانی روز پنجشنبه در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم، افزود: برای احداث این 100 هکتار گلخانه جدید، طرح‌های سرمایه‌گذاری معرفی می‌شود اما نیازمند تخصیص و جذب اعتبار است.

وی ادامه داد: به دلیل اقلیم ویژه قم، باید کشت گلخانه‌ای در استان توسعه پیداکرده و نسبت به جذب سرمایه‌گذار در این بخش توجه بیشتری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: سهم بخش کشاورزی قم در استفاده از منابع توسعه ملی ابلاغی استان‌ها بیش از سهم اولیه لحاظ شده که مساله بسیار سنجیده‌ای بوده است.

128 میلیارد تومان سهم قم از منابع صندوق توسعه ملی بوده که در ماه‌های گذشته 102 میلیارد تومان از آن برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بین روستاییان استان پرداخت‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم در ادامه بیان کرد: سطح قابل‌کشت اراضی کشاورزی قم رتبه 32 کشور را دارد اما بااین‌وجود قم در تولید برخی از محصولات کشاورزی رتبه‌های تک‌رقمی را به دست آورده است.

میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان قم در سال برابر 746 هزار تن شامل 425 هزار تن محصولات زراعی و باغی، یک هزار و 500 تن آبزیان و 320 هزار تن محصولات دامی است. بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می‌دهند که طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395، قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می‌کنند

شورای فنی قم در معرفی طرح‌های اشتغال‌زایی شتاب‌زده عمل می‌کند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بیان کرد: کمیته فنی استان در معرفی طرح‌های اشتغال پایدار روستایی به بانک‌ها شتاب‌زده عمل کرده و به همین دلیل میزان پرونده‌های تاییدنشده در بانک‌های استان زیاد است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنوری ادامه داد: شتاب‌زدگی کمیته فنی سبب نقص و نارسایی در جذب اعتبارات بانکی شده است و این کمیته باید در معرفی و دفاع از طرح‌های اقتصادی دقت نظر بیشتری به خرج دهد.

وی اضافه کرد: تعداد افرادی که از بستر کمیته فنی به بانک‌ها معرفی‌شده اما موفق به جذب اعتبارات و تسهیلات اشتغال‌زایی نشده‌اند بسیار زیاد است.

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal