ورزشکاران و قهرمانان ملی حامیان و سفیران سبز هستند
1398/05/13
معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: نخبگان و ورزشکاران کشور می‌توانند با افزایش آگاهی مردم در فرهنگ عمومی جامعه در حفظ جنگل، مرتع و بیابان نقش آفرین و تاثیرگذار باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مهندس خلیل آقایی در دیدار با معاون وزیر ورزش و جوانان، با استقبال از نظرات و دیدگاه‌های این مسوول در خصوص فرهنگ توسعه و حفاظت از منابع‌ طبیعی کشور، استفاده از ظرفیت اجتماعی و پایگاه مردمی ورزشکاران و قهرمان در تبیین و ارتقای روزافزون فرهنگ منابع طبیعی را بسیار مهم دانست.
وی با اشاره به الگوپذیری مردم از ورزشکاران اظهار داشت: ورزشکاران با منش، شخصیت و رفتار خود می‌توانند باعث تغییر رویکرد، رفتار و همه گیر شدن فرهنگ حفظ عرصه های منابع طبیعی کشور در گستره جامعه شوند.
آقایی منابع طبیعی را بزرگترین سرمایه ملی دانست و تاکید کرد: این سرمایه خدادادی امانت و ودیعه‌ای ارزشمند در دستان ماست که نیازمند حفاظت و صیانت همگانی است.
در این دیدار معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: سلامت اجتماعی، هدف مشترک ورزش و محیط زیست است و ورزشکاران و قهرمانان ملی حامیان و سفیران سبز هستند.
جمشید تقی‌زاده با اشاره به اهمیت و حفظ منابع ‌طبیعی به عنوان بستری مناسب برای حیات جامعه گفت: تمام اقشار جامعه به خصوص ورزشکاران وظیفه دارند از این نعمت خدادادی به درستی استفاده و برای حفاظت از آن گام‌های مهم و اساسی بردارند.
وی تاکید کرد: عرصه‌های طبیعی از جمله جنگل، کوه، دشت و دریا به عنوان عرصه بسیاری از فعالیت‌های ورزشی است و ورزشکاران با هواداران بعضا میلیونی آنها نقش کلیدی در حفاظت از این سرمایه گرانبها و خدادادی ایفاء می‌کنند.
این مسوول فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی هر چه بیشتر جامعه ورزشکاری را در جهت حفظ عرصه‌های منابع‌ طبیعی و کاهش اثرات مخرب برخی فعالیت‌های ورزشی متذکر شد و با توجه به عدم وجود راهبردی مشخص برای جلب مشارکت ورزشکاران در توسعه فرهنگ حفظ طبیعت، پیشنهاد کرد در طرحی مشترک با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با مشخص کردن قهرمانان ملی به عنوان "سفیران سبز" گامی اساسی در این راستا برداشته شود.
بر اساس این گزارش؛ مقرر شد طی یک ساز و کار مشخص و در آینده نزدیک، تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با هدف افزایش مشارکت جامعه ورزش در حفظ طبیعت کشور منعقد شود.
تعداد مشاهده خبر135 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal