ضرورت همکاری همه‌جانبه و پایدار برای مدیریت نوسانات بخش کشاورزی
1398/05/12

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، بر ضرورت همکاری همه‌جانبه و پایدار با سازمان میوه و تره‌بار برای مدیریت نوسانات بخش کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی، دکتر حسین شیرزاد در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهر تهران با حضور اتحادیه‌های کشاورزی و روستایی کشور، با بیان این که نیازمند همکاری همه‌جانبه و پایدار هستیم، گفت: متأسفانه بخشی از اتحادیه‌ها تجربه همکاری موفقی با سازمان میوه و تره‌بار ندارند، اما ما به دنبال ایجاد یک همکاری پایدار و همه‌جانبه هستیم تا بتوانیم در تأمین میوه و سبزی و در زمینه راه‌اندازی غرفه‌ها و باراندازهای تخصصی مشارکت کنیم.

وی افزود:‌ عمر امواج نوسان‌زای قیمتی در بخش کشاورزی زیاد نیست و باید بتوانیم با استفاده از مکانیزم کنترل‌های عرضه- تقاضا؛ این نوسانات را با همکاری یکدیگر مدیریت کنیم. حاشیه‌های غیر ضرور بازار قیمتی را کاهش داده و فاصله مصرف کننده و تولید کننده را به حداقل برسانیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی خاطرنشان کرد: شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی با برخورداری از ظرفیت‌های مناسب می‌تواند تأمین کننده محصولات کشاورزی باشد و این در صورتی امکان پذیر است که امکانات بازاری و فضای تخصصی لازم فراهم شود.

وی افزود: اتحادیه‌های بخش کشاورزی تمایل دارند به عنوان تأمین کننده محصولات کشاورزی در فضای عمومی نقش مؤثری را بر عهده گیرند و خدمات‌رسانی انجام دهند.

شیرزاد با اشاره به قول همکاری همه‌جانبه اظهار کرد: سازمان مرکزی به دنبال یک همکاری متنوع و پایدار بر اساس قراردادها و تفاهم‌نامه‌های مشترک است این سازمان با اخذ مجوزهای لازم و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها می‌تواند به کمک سازمان میادین در رفع چالش‌ها مؤثر عمل کند.

وی افزود: باید بدانیم که در این راستا نیازمند یک فضای تخصصی متشکل و متمرکز از همه تشکل‌ها با یکپارچگی و اعتبارسنجی واقعی اجاره دادن غرفه‌ها هستیم.

تعداد مشاهده خبر118 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal