زمینه مشارکت مردم در اجرای طرح های منابع طبیعی فراهم شود
1398/05/12

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ظرفیت انجام کار در سازمان جنگل‌ها بسیار بالا است و باید با حرکت و روحیه جهادی کارها را پیش برد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، خلیل آقایی در هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری خاطرنشان کرد: امروز با نگاه ویژه مسئولین کشور به خصوص مقام معظم رهبری فضای مناسبی برای کار کردن در منابع ‌طبیعی وجود دارد و باید قدر این نگاه و توجه را بدانیم.

وی با تاکید بر نتیجه‌گرا بودن اقدامات منابع‌ طبیعی تصریح کرد: باید در منابع‌ طبیعی دنبال کیفیت و نتیجه‌گرایی باشیم تا مردم حاصل اقدامات و فعالیت‌های منابع‌طبیعی را احساس کنند.

رییس سازمان جنگل‌ها همچنین گفت: مردم نقشه راه منابع‌ طبیعی هستند و دفتر ترویج باید با حضور در عرصه، درخواست‌ها و مطالبات مردمی را مورد بررسی قرار داده و اعلام کند که کدامین مکان برای اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی مناسب است.

وی با بیان این که اقدامات منابع ‌طبیعی بدون مشارکت مردم معنا و مفهوم ندارد، خاطرنشان کرد: باید به حرف مردم گوش کنیم و در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و همچنین در اجرای اقدامات زمینه مشارکت مردم را فراهم کنیم.

آقایی از اتمام پروژه‌های منابع ‌طبیعی امسال تا پایان شهریور ماه خبر داد و پیش‌بینی کرد: در هفته دولت تمام پروژه‌های سازه‌ای آبخیزداری و آبخوانداری در سراسر کشور افتتاح شود.

وی به تفاهم‌نامه همکاری مشترک با استانداران در زمینه اجرای طرح‌های آبخیزداری اشاره کرد و از مدیران منابع‌طبیعی استان‌ها خواست با جدیت تفاهم‌نامه را پیگیری و اجرایی کنند.

گفتنی است؛ در هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری، معاون دفتر حفاظت و امور اراضی از روند اقدامات انجام ‌شده درباره کنترل آفات و امراض، کاداستر اراضی، جایگزینی سوخت و استفاده از انرژی‌های پاک و مدیر کل دفتر ترویج و مشارکت‌های مردمی نیز از نحوه مشارکت مردم در یکی از حوزه‌های آبخیز، گزارشی به سمع و نظر اعضای ستاد رساندند.


تعداد مشاهده خبر311 بار
تصاویر مرتبط

  • عکس مهندس آقایی_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal