ضرورت نظارت و کنترل دقیق بر توزیع و فروش داروهای دامپزشکی
1398/05/12

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور، با اشاره به اهمیت نظارت و کنترل دقیق بر توزیع و فروش داروها گفت: زنجیره توزیع داروهای دامی تحت رصد و پایش منظم قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، مهندس مؤمنی در بازدید از مراکز پخش دارو و واکسن‌های دامی استان همدان، با بیان این که باید مصرف دارو در استان بر اساس نیازسنجی دارویی باشد، افزود: ورود هر نوع داروی دامپزشکی به استان و ارسال و عرضه دارو از سوی شرکت‌های پخش استانی به داروخانه‌ها، مراکز مایه‌کوبی باید با فاکتور معتبر و گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای حمل انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزیع دارو، نظارت بر برنامه تولید و شبکه توزیع شرکت های پخش، اعمال نظارت بر اجرای قیمت‌ها در همه موارد از قبیل: رعایت قیمت‌های مصوب، صدور فاکتور، نصب برچسب و فروش از وظایف ستاد رصد و پایش استان می باشد.

در پایان این بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور از تلاش‌های صورت گرفته توسط اداره کل و کارکنان استان همدان در ارتقای سطح بهداشت عمومی جامعه تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم، مدیرکل دامپزشکی استان همدان در خصوص رصد و پایش داروهای دامی اظهار داشت: با توجه به ضرورت شفافیت در امر توزیع داروهای دامی، نحوه تأمین و مصرف دارو، مکمل‌ها و افزودنی ها در کارخانجات خوراک دام و طیور و واحدهای دامی و مرغداری‌های استان و جلوگیری از قاچاق دارو کلیه مراکز تولید و پخش دارو و واکسن های دامی، مورد رصد و پایش دقیق قرار می گیرد.

دکتر محمودرضا رسولی افزود: طی برنامه‌ریزی صورت گرفته کارشناسان دارویی استان و ادارات دامپزشکی شهرستان از داروخانه‌ها، شرکت های پخش دارویی و درمانگاه های دامی و کارخانجات تولید خوراک دام و طیور بازدید و بازرسی منظم بعمل می آورند.

تعداد مشاهده خبر238 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal