رونمایی از 40 تا 50 رقم جدید محصولات کشاورزی در آینده
1398/05/08

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت:40 تا 50 رقم جدید محصولات کشاورزی در آینده رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی گیلان، علی اکبر مؤیدی معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در دومین همایش روز ملی مزرعه برنج که در موسسه تحقیقات برنج کشور در رشت برگزار شد، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، 600 روز ملی مزرعه در استان‌های مختلف و 27 روز ملی مزرعه نیزدر کشور برگزار خواهد شد.
وی افزود: 40 تا 50 رقم جدید انواع محصولات کشاورزی نیز در آینده رونمایی می شود.
معاون سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی کشور خاطرنشان کرد:دانش ، اطلاعات و نظام نوآوری از رکن های اصلی نظام تحقیقات هستند که باید مورد توجه قرار گیرند و رعایت شوند.
وی ادامه داد:بمنظور ارتقای کمی و کیفی تولید محصولات ، تقویت چرخه اقتصادی و ... کشاورزی باید به سمت دانش بنیانی حرکت کند.
مؤیدی با بیان اینکه هم اکنون در مزارع کشاورزان پیشرو، تولید کلزا به 7 تن در هکتار رسیده است ، تصریح کرد:در این راستا تولید برنج به 12 تن و 800 کیلوگرم در هکتار و گندم نیز به 13.5 تن در هکتار رسیده است.
وی با اشاره به داشتن پتانسیل خوب کشور در زمینه تحقیقات، آموزش و ترویج یادآورشد:بمنظور ارتقای کمی و کیفی در عرصه کشاورزی می توان از این ظرفیت در سراسر کشور استفاده کرد.
معاون سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: برنامه‌ای طراحی شده که ضمن بهره وری از الگوهای ترویجی ، این الگوها به کشاورزان نیز منتقل می شود در راستای نیل به این اهداف و فراگیرشدن آن ، روزهای ملی محصولات کشاورزی باید در تمام کشور برگزار شود.

ارتقای تولید و پایداری برنج با درنظرگرفتن اجزای زنجیره تولید

کامبیز بازرگان معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیزدر این همایش اظهار داشت:ارتقای تولید و پایداری برنج با در نظر گرفتن اجزای زنجیره تولید ممکن است.
وی با تاکید بر اینکه نگاه به تولید برنج باید نگاهی سیستمی باشد ، خاطرنشان کرد: تنها راه نجات کشاورزی کشور همین است.
وی روز ملی مزرعه را روز گفتن و شنیدن عنوان کرد و گفت: در این روز صدای کشاورزان باید شنیده شود.

بازرگان تصریح کرد:خوب کاشتن کشاورز، فروش خوب فروشنده و پخت توسط مصرف کننده با درنظرگرفتن شرایط برنج از عواملی است که موجب می شود محصول و رقم معرفی شده به تولید انبوه برسد.

معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اذعان داشت:ارزش یافته‌های تحقیقاتی درمشاهده تأثیر و نتیجه آن است.

وی گفت: امروز معرفی ارقامی که مورد پسند ذایقه مصرف کنندگان است از افتخارات می باشد.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط

  • رونمایی از ۴۰ تا ۵۰ رقم جدید محصولات کشاورزی در آینده_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal