تلقیح مصنوعی بیش از 800 راس دام سنگین با نژاد های برتر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشکین‌شهر، از تلقیح مصنوعی بیش از 800 راس دام سنگین با نژادهای برتر خبر داد.
1398/05/12

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، یوسف  جهانی با اعلام این خبر افزود: شهرستان مشکین شهر به دلیل داشتن 571 هزار واحد دامی یکی از مهمترین قطب های دامپروری استان محسوب می شود . این شهرستان 60 هزار دام سنگین و 265 هزار واحد دام دارد .

وی افزود : این شهرستان دارای 136 واحد پرورش طیور، 56 واحد دامداری صنعتی ، 5 کارخانه تولید خوراک دام و طیور و 3 کارخانه لبنیات می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی  مشکین‌شهر در خصوص اقدامات انجام گرفته در ارتباط با تلقیح مصنوعی دامها نیز افزود: به منظور افزایش کیفیت گوشت و شیر تولیدی دامها این مدیریت در دو محوربرنامه های اصلاح نژاد دام و تلقیح مصنوعی فعالیت های خود را متمرکز نموده است . 406 راس دام در برنامه های اصلاح دام قرار دارند که از این تعداد 286 راس آن با گوسفند رومانف و 120 راس آن با گاو میش ایتالیایی می باشد .
به گفته وی، در زمینه تلقیح مصنوعی نیز درسال گذشته 2621 راس تلقیح مصنوعی با نژاد های هلشتاین و سمینتان صورت گرفته و در چهار ماهه نخست امسال نیز ما شاهد تلقیح مصنوعی تعداد 887 راس دام در منطقه بودیم .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: این مدیریت از سرمایه گذاران بخش امور دام حمایت می کند و با در اختیار قرار دادن وامهای کم بهره و مشاوره های کارشناسی به متقاضیان خواهان رشد و شکوفایی بخش دامپروری این شهرستان می باشد فلذا علاقمندان به سرمایه گذاری در این بخش می توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان و مراکز خدمات جهاد کشاورزی این شهرستان درخواست کتبی خود را ارائه نمایند تا پس از طی مراحل قانونی زمینه های راه اندازی واحد های تولیدی فراهم شود.
گفتنی است‌؛ به منظور افزایش کیفیت گوشت و شیر تولیدی دامها این مدیریت در دو محوربرنامه های اصلاح نژاد  دام و تلقیح مصنوعی فعالیت های خود را متمرکز نموده است . 406 راس دام در برنامه های اصلاح دام قرار دارند که از این تعداد 286 راس آن با گوسفند رومانف و 120 راس آن با گاو میش ایتالیایی می باشد .
تعداد مشاهده خبر26 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal