برگزاری همایش یکروزه توسعه ی کشت چغندرقند پاییزه استان گلستان
همایش چغندرقند پاییزه با هدف معرفی کشت جایگزین و بهبود درآمد اقتصادی کشاورزان و ترویج کشت چغندرقند در محل سالن اجتماعات دانشکده ی فنی و حرفه ای مائده گرگان برگزار شد.
1398/05/12

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان گلستان، در این همایش دکتر طالقانی رییس موسسه تحقیقات چغندر قند کشور، دکتر یزدانی مجری چغندرقند کشور، مهندس حسینی مدیر کشت و صنعت جوین مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان و مدیران کارشناسان و کشاورزان چغندرکار استان حضور داشتند.

مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با اشاره به لزوم خوداتکایی در محصولات اساسی از جمله شکر گفت: اهمیت کشت چغندرقند بر کسی پوشیده نیست و یکی از عواملی که ما را به کشت این محصول ترغیب می کند تناوب زراعی است.

وی افزود: این گیاه شخم مکانیکی خوبی در اراضی ایجاد می کند و ما به دنبال پایداری تولید و حفظ بیولوژیک خاک هستیم.

مهندس عباسی گفت : آنچه می تواند خاک ما را احیا کند افزایش مواد آلی خاک است که می تواند در افزایش عملکرد و میزان تولید تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به خوداتکایی در محصولات کشاورزی گفت: دنیا به این باور رسیده است که ما می توانیم روی پای خودبایستیم و این کار جز با همکاری و تعامل و تلاش تولید کنندگان و کشاورزان سخت کوش محقق نخواهد شد.

در ادامه مهندس حسینی مدیر شرکت کشت و صنعت جوین به ارائه ی گزارش عملکرد سه ساله و برنامه های حمایتی این شرکت پرداخت.

در پایان همایش از دست اندرکاران و کشاورزان نمونه چغندرکار تجلیل بعمل آمد.

تعداد مشاهده خبر75 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal