اهمیت ایجاد زنجیره پژوهش در بخش کشاورزی
1398/05/09

همایش روز مزرعه صبح امروز باهدف ارائه راهکار برای ارتقای تولید بچه ماهیان خاویاری در گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در همایش روز مزرعه که باهدف ارائه راهکار برای ارتقای کمی و کیفی تولید بچه ماهیان خاویاری در گیلان برگزار شد، بابیان اینکه ایجاد زنجیره پژوهش در بخش کشاورزی بسیار مهم است، گفت: باید تلاش شود تا روز مزرعه در محل تولید بهره‌برداران برگزار شود.

وی افزود: حضور موسسات تحقیقاتی؛ دانشگاه‌ها و سایر موسسات پژوهشی در عرصه ها به‌طورقطع حل‌کننده مسائل مرتبط با تولید خواهد بود.

خاوازی ادامه داد: در پژوهش‌ باید شناخت مسئله، طراحی و انجام آزمایش‌های دقیق و اثبات آن در محل بهره‌برداران انجام شود که در نهایت این نوع از پژوهش اشاعه دانش را به همراه دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید به اینکه روز مزرعه یکی از مدل‌های بسیار موفق در دنیا و تمام مؤسسات پژوهشی است، گفت: با افزایش روزهای مزرعه و انتقال دوطرفه دانش می‌توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی ادامه داد: در روز مزرعه بهره‌برداران و محققان در یک‌سو قرار می‌گیرند، همچنین برخی واحدهای تولیدی می‌توانند دانش ضمنی و دانش تجربی خود را به محققین آموزش دهند.

تعداد مشاهده خبر94 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal