نظارت بر آزمایشگاه‌های بخش خصوصی باید به صورت جدی صورت گیرد
1398/05/09

رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور گفت: ضمن واگذاری آزمایش‌ها، نظارت بر آزمایشگاه‌های بخش خصوصی باید به صورت جدی صورت گیرد تا خللی پیش نیاید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر محمد حبیبی در دیدار با همکاران آزمایشگاه ملی تخصصی کنترل کیفی مواد غذایی مشهد در اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی اظهار داشت: آزمایشگاه استان خراسان رضوی با وجود تجهیزات فنی مناسب، نیروهای متخصص، حجم عملیات آزمایشگاه و تشکیلات اداری مناسب نسبت به دیگر آزمایشگاه‌های مشابه در استان‌ها بالاتر است و در خور تقدیر است.

وی ضمن تشریح برنامه‌های در نظر گرفته شده گفت: سعی شده تا برنامه‌های آزمایشگاهی بر اساس اهداف عالی سازمان پیش برود و تاکنون این پیشرفت مطلوب بوده است و مهمترین هدف تشکیل شبکه آزمایشگاهی و یک دست کردن فعالیت‌های آزمایشگاه‌های کشور بود که خوشبختانه به این هدف رسیدیم آنچنان که شبکه آزمایشگاهی ما با آزمایشگاه‌های ادارات کل، مراکز تحقیقاتی و بیش از 50 آزمایشگاه مرکز شکل گرفته است.

حبیبی افزود: حساسیت مدیران کل استانی در خصوص آزمایشگاه‌ها و پیگیری مباحث این مراکز و در اولویت قرار دادن آزمایشگاه‌ها روند امیدوار کننده‌ای را پیش رو قرار داده است.

به گفته وی، برون‌سپاری فعالیت‌ها از مرکز تشخیص به استان‌ها انجام شده است و فعالیت ما به سمت آزمایش‌ها پیشرفته‌تر و کاربردی می‌رود و در این زمینه بخش خصوصی در این مرحله می‌تواند کمک شایانی به ما و انجام امور داشته باشد و خراسان رضوی به نحو مطلوبی از توان آزمایشگاه بخش خصوصی در حال استفاده است.

حبیبی یادآور شد: شبکه ارتباطی جدید مرکز تشخیص باعث اتصال تمام آزمایشگاه‌های بخش‌های خصوصی و دولتی به یکدیگر می‌شود و این زیرساخت در حال طی مراحل نهایی در اداره کل فناوری اطلاعات سازمان دامپزشکی کشور است.

وی افزود: در حال برقراری ارتباط بین آزمایشگاه‌های بخش‌های تولیدی نظیر کارخانجات و کشتارگاه‌ها با آزمایشگاه‌های ادارات کل هستیم به این معنی که آزمایشگاه مراکز تولیدی باید با نظر کارشناسان آزمایشگاه ادارات کل فعالیت کنند.

حبیبی خاطرنشان ساخت: نباید از بخش خصوصی عقب بمانیم و لذا باید آموزش‌ها مستمر باشد و لازمه این موضوع برگزاری جلسات آموزشی است.

وی در پایان یادآور شد: از طریق معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور پیگیر سختی کار همکاران آزمایشگاه هستیم‌.

 

تعداد مشاهده خبر135 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal