10 میلیون راس دام عشایر تا پایان سال 98 باید بیمه شود
1398/05/08

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: از ابتدای سال جاری یک میلیون و 400 هزار راس دام عشایر بیمه شده است و تا پایان امسال باید ده میلیون راس دام عشایر تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علایی‌مقدم در گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران در شهرستان دماوند اظهار داشت: در قانون بودجه 98 دوران طلایی برای بخش عشایری کشور ایجاد شده است.

وی افزود: بند ه تبصره 4 موثرترین این ظرفیت قانونی است که موضوع اعتبارات تامین آب و توسعه آبرسانی به عشایر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است.

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران با بیان این که امسال 202 میلیارد تومان برای اجرای 280 پروژه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای توسعه شبکه آبرسانی عشایر کشور اختصاص می‌یابد، افزود: اگر امسال در این زمینه خوب عمل کنیم سال‌های آینده نیز قطعا این اعتبار در تبصره‌های بودجه، عملیاتی خواهد شد.

علایی‌مقدم خاطرنشان کرد: راه‌اندازی سامانه مونیتورینگ و رصد پروژه‌ها در دست اقدام است و با راه‌اندازی این سامانه مراحل اجرایی پروژه‌های عمرانی در مناطق عشایری به صورت متمرکز نظارت می‌شود.

تعداد مشاهده خبر77 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal