فرآوری یک و نیم میلیون تن محصولات خام کشاورزی
فرآوری یک و نیم میلیون تن محصولات خام کشاورزی در 164 کارخانه فعال تحت پوشش سازمان جهاد کشاورزی
1398/05/09

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی   :  

فرآوری یک و نیم میلیون تن محصولات خام کشاورزی در 164 کارخانه فعال تحت پوشش سازمان جهاد کشاورزی  

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ، علی نعمتی  با اعلام این خبر افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان جواز تاسیس 14 فقره صنایع تبدیلی باغی را با اشتغالزایی 236 نفر صادر کرده است که ظرفیت اسمی آنها 6 هزار تن می باشد وسالانه قادر است 13 هزار تن مواد خام را جذب نماید .

این مقام مسئول افزود: برای صنایع تبدیلی دامی نیز جواز تعداد 18 فقره طرح نیز صادر شده است که زمینه ها اشتغال پایدار برای تعداد 444 نفر را فراهم می سازد این واحد ها با ظرفیت اسمی 32 هزار تن قدرت جذب 73 هزار تن مواد خام را دارند .

وی  در خصوص اقدامات انجام گرفته در خوراک دام و طیور نیز افزود: تا کنون تعداد 8 فقزه مجوز در این خصوص صادر شده است که برای تعداد 66 نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد کرد ظرفیت اسمی این واحد ها 236 هزار تن است و سالانه قادرند 271 هزار تن مواد خام را جذب نمایند .

نعمتی  در خصوص وضعیت توسعه سردخانه ها و نقش بسیار مهمی که در جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی دارند نیز افزود: تاکنون برای تعداد 45 فقره سردخانه مجوزصادر شده است که 400 نفر اشتغالزایی دارد و ظرفیت اسمی آنها 160 هزار تن بوده و قادرند سالانه 176 هزار تن مواد خام را جذب نمایند .

وی ادامه داد: تعداد کل صنایعی که مجوز تاسیس دریافت نموده اند 125 فقره می باشد که 11 فقره از آن متعلق به سالجاری است این تعداد ازصنایع مجموعا برای تعداد 2364 نفر اشتغال ایجاد می کنند که از این میزان تعداد 219 نفر مربوط به فعالیت های 4 ماه اول سالجاری است . مجموع 125 فقره از صنایع استان قادرند سالانه 1603 هزار تن مواد خام کشاورزی را جذب نمایند .

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal