عشایر جامعه‌ای پویا،‌ مقاوم در برابر تحریم‌ها
1398/05/08

رئیس سازمان امور عشایر ایران، عشایر کشور را جامعه‌ای پویا دانست که چرخ تولید توسط آنان می‌چرخد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در گردهمایی مدیران ستادی و استانی امور عشایر ایران که در شهرستان دماوند در حال برگزاری است، با بیان این که عشایر ولی نعمت ما هستند، افزود: جامعه عشایری مقاوم‌ترین قشر در برابر تحریم‌ها هستند. جامعه‌ای ارزشمند است که برای روزهای تنگ کشور بسیار موثرند.

وی بیان کرد: عشایر 15 سال در خشکسالی بودند و امروز با وجود طوفان‌های عجیب و غریب اقلیمی که پیش آمده عشایر همچنان سرپا هستند.

قندالی گفت: امروز همه شرایط و ابزارها فراهم است و یک فرصت استثنایی در دستان ماست و باید از این فرصت استثنایی بیشترین بهره را ببریم.

وی تصریح کرد: ما باید توان خودمان را باور داشته باشیم و از همه توانمان برای خدمت با جامعه عشایری استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد: یکی از مجموعه‌هایی که بسیار خوب و روان در سطح کشور کار می‌کنند مجموعه ساختاری سازمان امور عشایر ایران به معنای عام و تشکل های عشایری است.

وی افزود: یکی از فرصت‌هایی که برای عشایر ایجاد شده مقطع کنونی است. باید این فرصت‌ها را به فعالیت‌های نهادینه شده و مستمر برای آیندگان تبدیل کنیم.

قندالی گفت: سختی‌هایی که این چند سال کشیدیم در حال تبدیل شدن به موقعیت‌های خوب شده است که در همینجا از زحمات همه همکاران ستادی و استانی تشکر می‌کنم.

گفتنی است؛ نخستین گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران به مدت دو روز (8 و 9 مرداد ماه) به میزبانی امور عشایر استان تهران در دماوند برگزار می‌شود.

در این گردهمایی، گفتگو و تبادل نظر در خصوص پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق عشایری، تبادل نظر پیرامون مسائل مربوط به حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان، تبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات امور عشایر استان ها در خدمات‌رسانی به عشایر، بررسی بیمه اجتماعی عشایر و طرح ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی به جامعه عشایری از برنامه‌های این گردهمایی دو روزه است.

در این گردهمایی همچنین دوره آموزشی "مدیریت سبز" ویژه مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور برگزار می‌شود.

تعداد مشاهده خبر95 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal