طرح ردیابی آفات قرنطینه ای با تله های فرمونی در شهرستان البرز آغاز شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز، از آغاز اجرای طرح ردیابی آفات مهم قرنطینه ای در مزارع ذرت و گوجه فرنگی و استقرار ایستگاههای پیش آگاهی در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد .
1398/05/08
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین وحید یوسفلی با اعلام این خبر افزود : سه ایستگاه پیش‏‌آگاهی در مزارع ذرت و گوجه فرنگی با روش تله گذاری فرمونی و تشخیص دقیق بیولوژی آفات و عوامل خسارت‏زا ، توصیه مناسب‏ترین روش مبارزه و کاهش مصرف سموم شیمیایی و توسعه مبارزه غیر شیمیایی و همچنین آموزش به بهره‏برداران استقرار یافته است.

وی اظهار داشت : در زمان اجرای این طرح ؛ ضمن ردیابی آفات با استفاده از فرمونهای جنسی ؛ بررسی مرحله فنولوژیک آفت و محصول از طریق شمارش حشرات و تعیین میانگین شکار هفتگی و روزانه و تطابق با درجه حرارت روزانه ، اوج ظهور آفت مشخص و با توجه به پیک اعلام شده زمان دقیق مبارزه تعیین می شود .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز از مزایای اجرای این طرح  ؛ تولید محصول سالم  از طریق اعلام زمان بندی دقیق مبارزه ، جلوگیری از سمپاشی های غیر ضروری با کاهش مصرف سموم ،کاهش آلودگی آب و خاک هزینه های تولید را ذکر کرد .

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal