سرعت‌بخشی به روند توسعه گلخانه‌ها با رفع موانع و قوانین دست‌ و پاگیر/ متقاضیان احداث گلخانه در زنجان بدون نوبت تسهیلات می‌گیرند
مدیر امور باغبانی سازمان با تاکید بر اینکه گسترش تولید محصولات گلخانه‌ای گامی اساسی در مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی محسوب می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر 129 واحد گلخانه‌ای در سطحی بالغ بر 34 هکتار به تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اشتغال دارند.
1398/05/08

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، بهنام اوجاقلو با اشاره به این که انتقال تولید محصولات سبزی و صیفی از فضای آزاد به محیط گلخانه به منظور مدیریت مصرف آب در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: سال گذشته بالغ بر 2 هزار و 52 تن توت فرنگی و انواع سبزی و صیفی در گلخانه‌های استان زنجان تولید و به بازار عرضه شد.

وی همچنین با اشاره به تولید بالغ بر 30 میلیون و 549 هزار و 500 اصله نشاء و نهال طی سال گذشته در گلخانه‌های استان زنجان خاطرنشان کرد: امسال احداث 120 هکتار گلخانه در استان ابلاغ شده که 50 هکتار آن بر عهده مدیریت باغبانی سازمان و مابقی بر عهده شرکت شهرک‌های کشاورزی استان است.

اوجاقلو با اشاره به اینکه برای سرعت‌بخشی به روند توسعه گلخانه‌ها با رفع بسیاری از موانع و قوانین دست و پاگیر، پروسه و روند احداث گلخانه تسهیل شده است، بیان داشت: در شیوه‌نامه جدیدی که از طرف وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده بسیاری از موانع قانونی صدور مجوز تاسیس گلخانه‌ها برداشته شده و همچنین با اجرای فرآیند جدید صدور پروانه تاسیس در استان، مدت زمان سه ماهه پیش‌بینی شده در دستورالعمل پیشین به 30 تا 40 روز کاهش پیدا کرده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: برای تحقق سطح 50 هکتاری توسعه گلخانه‌ها طی سال جاری در استان همچنین علاوه بر کاهش مدت زمان فرآیند صدور پروانه تاسیس، به دنبال سرمایه‌گذاران کلان و متقاضیان دارای عرصه‌های وسیع هستیم و در این راستا حمایت‌های همه جانبه در استان انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: برای حمایت از متقاضیان احداث گلخانه و سرمایه‌گذاران کلان در این حوزه، تسهیلات بدون سقف و بدون نوبت در استان زنجان اعطا می‌شود.

گفتنی است؛ مصرف آب در گلخانه نسبت به فضای باز حدود 10 تا 12 برابر کم‌تر است.

تعداد مشاهده خبر31 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal