وضعیت تغذیه جامعه روستایی ارتقا می‌یابد
1398/05/08

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر توسعه فعالیتهای زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: درصدد هستیم با اقدامات زیربنایی وضعیت تغذیه جامعه روستایی را ارتقا دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فروغ‌السادات بنی‌هاشم در جلسه هماهنگی کارشناسان امور زنان شهرستان‌ها در سالن باغستان قزوین اظهار داشت: یکی از رمزهای موفقیت طرح تولید محصول سالم کار مشارکتی و گروهی بین چند دستگاه در پیشبرد اهداف این طرح  است.

وی افزود: این همکاری و مشارکت در جهت ارتقای سطح آگاهی جامعه روستایی تاثیرگذار است.

بنی‌هاشم خاطرنشان ساخت: زنان روستایی و عشایری همواره به عنوان یکی از اعضای کشاورزی خانوادگی در کنار سایر افراد مشغول به کار بوده‌ و در تامین معیشت خانواده نقش موثری دارند.

وی اضافه کرد: امروزه نقش زنان روستایی در ارتقای فرهنگ جامعه روستایی و تولید جامعه افزایش یافته است.

مشاور امور زنان وزیر جهاد کشاورزی پس از این جلسه از محصولات گواهی شده انگور، کانون یادگیری و یاددهی سبزی، گلخانه تولید سیفی و سبز، باغچه خانگی و گلخانه تولید گیاهان زینتی در هشرهای قزوین و آبیک دیدن خواهد کرد.

کسب و کارهای جدید در کشت‌های کشاورزی در استان قزوین احیا می‌شود

در این نشست، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز با بیان این که کسب و کارهای جدید در کشت‌های کشاورزی در استان احیا می‌شود، گفت: با اجرای طرح و کسب و کارهای جدید در حوزه زنان روستایی توانسته‌ایم در زمینه صنایع دستی و کشت‌های کشاورزی برخی کسب و کارها را دوباره احیا کنیم.

فاطمه خمسه افزود: با احیای کسب و کارهای فراموش شده در حوزه زنان روستایی، تولید محصولات سالم کشاورزی توسط زنان در قزوین توسعه می‌یابد.

به گفته وی، زنان در حوزه اشتغال روستایی و تولید کشاورزی و توسعه پایدار نقش مهمی دارند اما جایگاه آنها کمتر دیده شده لذا باید تلاش کنیم نقش آنها برجسته شده و هویت داده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، با بیان این که دفتر امور زنان وزارت جهاد کشاورزی در مسیر معرفی توانمندی‌های زنان با انتخاب زنان تسهیلگر نقش موثری ایفا کرده و با تقویت ارتباط زنان با نهادهای متولی می‌توان به نتایج خوبی رسید، تصریح کرد: انتخاب تسهیلگر روستایی از کارهای مهمی است که توانسته شاخص‌های زیادی را معرفی کند و با اجرای طرح تسهیلگر زنان روستایی زمینه آموزش‌های لازم مهیا شده و نیازهای آنها شناسایی شده است.

خمسه با اشاره به اجرای پروژه تولید سبزی سالم در استان، گفت: با کنترل سموم تلاش شده است تولیدات محصولات سالم محقق شود و ما نیز دنبال توسعه محصولات سالم توسط بانوان هستیم.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی دفتر محیط زیست و سلامت غذا در استان اقدامات موثری برای فعالیت‌های فرهنگی هم صورت گرفته و در تامین امنیت غذایی جدی هستیم.

تعداد مشاهده خبر67 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal