تولید زنان روستایی نقش تعیین کننده‌ای در اقتصاد کشور دارد
مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین گفت: تولید و تخصص زنان روستایی؛ سرآمد بخش کشاورزی در اقتصاد کشور است.
1398/05/08
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، صدیقه ربیعی در جلسه هماهنگی کارشناسان امور زنان شهرستان‌ها که با حضور فروغ السادات بنی هاشم، مدیرکل دفتر امور زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین  برگزار شد با بیان این مطلب افزود: رونق و توسعه بخش کشاورزی قطعا با تولید محصول بوجود می‌آید و در کنار آن  امنیت غذایی در جامعه میسر می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از مباحث مهم در جامعه این است که مرحله اول باید فرهنگ زنان را اصلاح کنیم زیرا زنان  به عنوان مادر و تربیت کننده نسل آینده  این جامعه  نقش بسزایی  برعهده دارند.

ربیعی تصریح کرد: اگه بخواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید روی فرهنگ زنان تمرکز کنیم و بالحمدالله اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده است.

وی خاطرنشان ساخت: زنان آموزش پذیری بالای دارند بنابراین می توان با توجه به این فرهنگ پذیری کارهای بزرگی به آنها  سپرد .

این مقام مسئول تاکید کرد: فرهنگ کسب و کار باید در روستاها بویژه در حوزه زنان روستایی احیا شود تا رونق کسب و کار را به واسطه زنان روستایی داشته باشیم .

ربیعی تصریح کرد : با احیا فرهنگ اشتغال به تثبیت در جامعه روستایی و مهاجرت معکوس به روستاها کمک خواهد داشت .

مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین در ادامه با قدردانی از وزارت جهاد کشاورزی به جهت نگاه خاص و ویژه ای به حوزه زنان در امر تولید محصول سالم گفت :  با آموزش و ترویج بایستی بستر فرهنگ تولید محصول سالم توسط زنان روستایی در جامعه را فراهم کرد .

ربیعی اضافه کرد: اگر مباحث سلامت و زیست محیطی را به بانوان آموزش دهیم کمک بسیار زیادی به حفظ محیط زیست کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: امیدواریم با نگاه و رویکرد خوب وزارت جهاد کشاورزی طی  چندال آینده ؛ شاهد حفظ محیط زیست  و ارتقای سلامت جامعه باشیم.

تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal