برداشت 240 تن محصول از 160 هکتار باغات انجیر شهرستان ارزوئیه
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: برداشت میوه بهشتی انجیر از سطح 160 هکتار باغات در شهرستان ارزوئیه از آخر تیرماه آغاز وتا پایان مرداد ماه ادامه دارد.
1398/05/08

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امیری با بیان این که عمده باغات انجیر این شهرستان در مناطق گیجوئیه وگلستان قرار دارد، افزود: به طور متوسط از هر هکتار، 1.5 تن محصول برداشت و پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت 240 تن محصول تولیدگردد.

وی خاطرنشان کرد:کشاورزان محصول تولیدی خود را به استان‌های هرمزگان، یزد وکرمان ارسال می‌کنند و هر کیلوگرم انجیر به قیمت 14000 تومان در محل باغ از کشاورزان خریداری می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه اذعان داشت: عمدتا کشاورزان محصول خود را به صورت تر به فروش می رسانند و ارقام انجیر شهرستان شامل دو رقم سیاه و زرد می باشدکه نسبت به سال قبل به دلیل مساعد بودن شرایط جوی افزایش عملکرد داشته است.

وی در پایان افزود: میوه این درخت، با داشتن ارزش غذایی و طبی بالا، دارای قند زیاد بوده و منبع مناسب پتاسیم، منیزیم، کلسیم و فسفر و سرشار از ویتامین‌های A ، B و C و نیز منبع غنی فیبر غذایی است ومقوی ونیروبخش است و در کاهش وزن و بهبود بیماریهای بواسیر ،نقرس ودیابت نیز موثر است.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal