قلع و قمع 21 ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان
1398/05/08

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از قلع و قمع 21 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاروزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان زنجان، جمال انصاری تصریح کرد: در راستای مصوبات اخیر شورای حفظ بیت‌المال استان و قوانین آمره و تاکیدات قانونی بر لزوم حفظ و نگه‌داری اراضی زراعی و باغی و برخورد یکسان و بدون ملاحظه با تمام متخلفین در ساخت و سازهای جدید، با هماهنگی‌ نیروی انتظامی و دستگاه‌های نظارتی و اجرایی روز شنبه 5 مرداد ماه اقدام به قلع و قمع 21 مورد باغ ویلای در حال ساخت در قطعات یک هزار تا 2 هزار متری (باغ‌شهرهای ارم، واسعی، رضوان فدک سبز، علوم پزشکی و امین مهیای فردوس) شد.

وی عنوان کرد: ساخت و سازهای تخریب شده همگی در حال ساخت بوده و علی‌رغم اخطارهای کلی و موردی، توقف ساخت نکرده بودند که به استناد تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی قلع و قمع شدند.

انصاری خاطرنشان کرد: به تعداد 27 مورد بنا و ساخت و سازهای غیر مجاز نیز بنا به تقاضای متخلفان فرصت 24 ساعته در محل اجرا داده شد تا نسبت به جمع‌آوری و اعاده به وضع اولیه اقدام کنند.

به گفته وی، برخی از مستحدثات غیر مجاز در چند روز گذشته به صورت داوطلبانه توسط مالکین تخریب شده بود که این امر کم‌ترین خسارت مادی و معنوی را به اشخاص تحمیل کرده و مورد انتظار مسئولان است.

مدیر امور اراضی زنجان تصریح کرد: از مردم و شهروندان تقاضا می‌شود در حفظ خاک کشاورزی که مهم‌ترین موهبت الهی بوده و میراث گذشتگان است بیش از پیش به قانون احترام بگذارند و برای حفظ و رساندن این منبع کشاورزی ارزشمند به نسل‌های آینده کوشا باشند.

تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal