افتتاح دومین مجتمع گلخانه ای، تا پایان مرداد در شهرستان درمیان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درمیان گفت: مبلغ 19 میلیارد ریال تسهیلات به نوسازی ناوگان کشاورزی درمیان اختصاص یافت.
1398/05/08

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، ضیائیان احمدی از افتتاح دومین مجتمع گلخانه ای در شهرستان درمیان تا پایان مرداد ماه امسال خبر داد و افزود: در راستای تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی 18 میلیارد و 750 میلیون ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانکی ابلاغ شده است.

وی با اشاره به این که یکی از آفات مهم زرشک در این فصل پروانه برگوار زرشک است، اظهار کرد: این آفت با خوردن بافت درونی برگ‌ها باعث خسارت شدید به درختان می‌شود همچنین این آفات با ایجاد تار و چسباندن برگ‌ها به همدیگر نقش مهمی در کاهش عملکرد و ضعف درختان زرشک دارد.

این مسوول بیان کرد: کشاورزان به محض مشاهده آفت پروانه برگوار زرشک که هم اکنون به حالت طغیانی در شهرستان در آمده است زیر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام به سمپاشی کنند.

ضیائیان احمدی با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آبی وخاک های حاصلخیز بهترین گزینه جهت کشت و بالاترین عملکرد در واحد سطح گلخانه است، افزود: اولین واحد گلخانه شهرستان در هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری رسیده است و واحد دوم مجتمع گلخانه در درمیان تا پایان مرداد ماه به بهره برداری می رسد.

وی از متقاضیان جهت احداث گلخانه درخواست کرد با توجه به ابلاغ تسهیلات 7 درصد گلخانه ها نسبت به ثبت نام قطعات به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درمیان با بیان اینکه تسهیلات خرید تراکتور کشاورزی، کمباین، تیلر، ادوات و دنباله بندهای زراعی و باغی، ماشین آلات دام و طیور و شیلات با کارمزد 15 درصد و بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود، ادامه داد: در راستای تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی 18 میلیارد و 750 میلیون ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانکی ابلاغ شده است که تاکنون 17 طرح با مبلغ 3 میلیارد و 716 میلیون ریال به بانک معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به بهرهبرداری و نگهداری شبکه لوله‌ها در سیستم‌های نوین آبیاری به کشاورزان تاکید کرد: در استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری بعد از نصب سیستم و برای راه‌اندازی آن، جهت جلوگیری از خطر انتقال مواد اضافی و زاید قطره‌چکان‌ها باید تمام قسمت‌های سیستم شستشو شوند.

تعداد مشاهده خبر26 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal