اجرای 76 مورد قلع و قمع بنا در اراضی کشاورزی آذربایجان غربی
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری 76 مورد از تغییر کاربری های غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی استان قلع و قمع بنا شده است.
1398/05/08
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان با بیان این مطلب افزود: سلامت و امنیت غذایی انسان‌ها وابسته به کشت و به تبع آن حفظ اراضی زراعی است از این رو برای بقا و حیات بشر نیاز است از این موهبت و سرمایه الهی مراقبت و محافظت شود.
وی اضافه کرد: تخریب و تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ساخت و سازهای بی‌رویه، تصرفات غیرقانونی و زمین‌خواری موضوعاتی هستند که تامین امنیت غذایی مردم، سلامت جامعه و منابع پایه را در استان و کشور با تهدیدهای جدی مواجه کرده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به 500 مورد پرونده تغییر کاربری غیرمجاز در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در سطح استان تشکیل و این مناطق شناسایی شده است که تعیین تکلیف و صدور رای و اجرای حکم برای این پرونده‌ها در دستور کار قرار دارد.
جلیلی افزود: در حال حاضر ظرفیت‌های قانونی برای بهره‌برداری اصولی از اراضی استان وجود دارد و این سازمان آماده همکاری با متقاضیانی است که از دستگاه‌های ذی ربط برای فعالیت های قانونی خود مجوز دریافت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه باید با جدیت از فناوری‌های نوین در حوزه پیشگیری تخلفات در حوزه اراضی کشاورزی استفاده شود، گفت: هوشمندسازی فعالیت‌های سازمان در حوزه حفظ اراضی کشاورزی و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز نقش بسیار مهمی در بازدارندگی از تخلفات در این حوزه دارد.
تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal