350 اکیپ گشت مراقبت در سطح شهرستان‌های کشور فعال هستند / آغاز بکار یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی
فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: در حال حاضر 350 اکیپ گشت مراقبت از اراضی کشاورزی درراستای جلوگیری از تغییر غیر مجاز کاربری اراضی در سطح شهرستان‌های کشور فعال است.
1398/05/07
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، سرهنگ ابراهیم حسن‌آبادی در مراسم معارفه  فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان با تاکید برضرورت آگاهی بخشی و جلب مشارکت مردم در حوزه تغییر کاربری اراضی اظهار کرد: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی با هدف پیشگیری از جرم و صیانت از اراضی راه‌اندازی شده که سامانه 131 در همین راستا است.
وی افزود: باید تمهیدات لازم برای اجرای احکام را داشته باشیم که در این بین، مهمترین وظیفه پیشگیری از ساخت و ساز مستحدغیرمجاز است. 
فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه 11 استان در سطح کشور به عنوان مناطق بحرانی تغییر غیر مجاز کاربری اراضی کشاورزی شناخته شده اند که شهرستان ارومیه نیز جزو این مناطق به شمار می رود، ادامه داد: تمایل به خوش‌نشینی و ویلاسازی از سوی شهروندان و همچنین گسترش بی رویه فعالیت سوداگران و سودجویی در قالب خرید و فروش و ساخت وساز در اراضی کشاورزی از عوامل مهم تغییر کاربری اراضی کشاورزی است که در طی سالهای اخیر اقدامات بسیار زیادی در راستای صیانت از این عرصه ها صورت گرفته است.
این مسئول ادامه داد: ما به پیشگیری اجتماعی اعتقاد داریم اما در این بین، پیشگیری قضایی و انتظامی نیز لازم است و این یگان به عنوان یگان اجرایی در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی، آماده صیانت و حفاظت از اراضی کشاورزی است و در کنار نیروی انتظامی وظیفه صیانت را برعهده دارد.
وی اذعان کرد: مقام معظم رهبری درباره ضرورت جلوگیری از تخریب زمین‌های کشاورزی و برخورد با زمین‌خواران هشدار داده اند و از این مسئله به‌عنوان یک وظیفه مهم حاکمیتی یاد کرده‌اند.
گفتنی است؛ یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در استان فعالیت خود را رسما از امروز آغاز کرد و سرهنگ اکبر نام آور به عنوان فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی معرفی شد.
تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal