پیش‌بینی تولید 20 هزار تن سیب تابستانه در باغات آذربایجان غربی
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود 20 هزار تن سیب تابستانه از باغ‌های سیب استان برداشت شود.
1398/05/08
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، عزیز امانی با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب‌های تولید سیب کشور است، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته پنج درصد باغ‌های سیب آذربایجان غربی مربوط به ارقام تابستانه بود که در حال حاضر به دلیل جایگزینی کاشت این رقم با رد گلدن در باغات استان ، این میزان به حدود سه درصد کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: سطح زیر کشت سیب تابستانه استان در حدود هزار هکتار است که برداشت سیب تابستانه تا اوایل شهریورماه در آذربایجان غربی ادامه دارد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، میانگین تولیدات سیب تابستانه استان را 20 تن در هر هکتار عنوان کرد و افزود: عمده سطح زیر کشت باغات سیب استان در شهرهای ارومیه و مهاباد است که این دو شهر 85 درصد سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند.
این مسئول ارقام تولیدی سیب تابستانه باغات استان را سیب گلاب، سیب قره یارپاق، قره‌آغاج، ترکمان، و سیب گلاب کهنز مشهد عنوان کرد.
وی اضافه کرد: با آغاز برداشت سیب تابستانه در آذربایجان غربی این محصول علاوه بر تامین نیازهای مصرف داخل استان به استان‌های دیگر کشور و کشورهای همسایه از جمله عراق نیز صادر می‌شود.
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal