هیچ مشکلی در زمینه خرید گندم در میاندوآب وجود ندارد
فرماندار میاندوآب در بازدید از مراکز خرید تضمینی گندم میاندوآب گفت: در زمینه خرید گندم هیچ مشکلی در سطح شهرستان نداریم و ظرفیت سیلوها بیش از گندمی است که ظرفیت تولید شهرستان است.
1398/05/08
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، قهرمانی افزود: حمل گندم میاندوآب به خارج از شهرستان ممنوع است و گندم تولید شده در این شهرستان باید به مراکز مجاز خرید گندم در میاندوآب تحویل داده شود.
محرمعلی دیانتی مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب نیز درجریان این بازدید اظهار کرد: در سال زراعی 98-97، بیست و پنج هزار و 318 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان میاندوآب به کشت محصول گندم اختصاص یافته است و با وجود خسارتهای سیل و سرما پیش بینی می‌شود 66 هزار تن گندم از مزارع میاندوآب برداشت شود.
وی عنوان کرد: تاکنون نزدیک 17 هزار تن محصول گندم مازاد بر مصرف کشاورزان توسط 5 مرکز خرید گندم این شهرستان از زارعین منطقه خریداری شده است.
بازدید از باغ پسته نمونه واقع در روستای ملاشهاب الدین میاندوآب یکی دیگر از طرح هایی بود که  مورد بازدید فرماندار میاندواب قرار گرفت.
علی دیانتی همچنین با اشاره به توسعه احداث محصولات باغی با نیاز آبی کم نظیر پسته در شهرستان اضافه کرد: سه و نیم هکتار باغ پسته در این شهرستان احداث شده است. کشت و ترویج گیاهان کم آب بر یکی ازاولویتهای مهم سازمان جهاد کشاورزی است چرا که توسعه احداث محصولات باغی با نیاز آبی کم نظیر پسته می تواند در مدیریت بهینه مصرف آب، پایداری تولید، افزایش درآمد کشاورزان و رونق اقتصادی بخش کشاورزی شهرستان مفید واقع شود.
وی افزود: باغ پسته کشاورز مباندوابی به مساحت دو و نیم هکتار و 950 اصله درخت پسته با پایه بذری رقم اکبری، مجهز به سیستم آبیاری قطره ای است و جهت تأمین بخشی از برق مورد نیاز باغ، از پنل خورشیدی استفاده می شود. بکارگیری فنون جدید علمی در باغ مذکور باعث شده در مصرف انرژی صرفه جویی قابل توجهی صورت گیرد.
شایان ذکر است؛ کشت 1000 متر مربع زعفران در جوار باغ فوق الاشاره از دیگر  اقدامات این باغدار پیشرو است.
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal