ضرورت توجه به ظرفیت‌های کشاورزی در مناطق مختلف کردستان برای تشکیل تشکل‌های منسجم کشاورزی
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های کشاورزی در مناطق مختلف کردستان برای تشکیل تشکل‌های منسجم کشاورزی تاکید کرد.
1398/05/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمدفرید سپری در جلسه کارگروه تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان که به ریاست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد اظهار کرد: برای برخورداری از تشکل‌های موفق و منسجم در بخش کشاورزی باید به ظرفیت های کشاورزی در استان توجه کرد.

وی افزود: در راستای ایجاد تعاونی تولیدکنندگان قارچ استان برای انسجام و پیگیری مطالبات و برخورداری از مزیت‌های صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با تشکیل جلسات منظم با تولیدکنندگان قارچ استان، هیئت موسس مشخص و برای طی تشریفات قانونی تاسیس تعاونی به تهران سازمان تعاون روستایی معرفی شده اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اذعان داشت: باتوجه به اهمیت و وجود استعداد های طبیعی باغداری و نهالستانهای پویا در استان، تشکیل تعاونی نهال کاران ضروری و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی تاکید کرد براساس ضرورت برای تشکیل اتحادیه نهالکاران اقدامات مقدماتی انجام و امیدواریم تشکلی منسجم در تولید و بازاریابی نهال و نشاء در استان تشکیل گردد.

سپری به ضرورت ایجاد زنجیره ارزش و تولید در ساختار محصولات زراعی و باغی اشاره نمود. به ویژه توت فرنگی که جایگاه نخست تولید کشور به کردستان اختصاص دارد و نیاز به این زنجیره برای توت فرنگی کاران در استان خبرداد.

وی درادامه با اشاره به تغیر ساختار و مدیریت در شرکتهای تعاونی سیب زمینی در استان اظهار داشت: در حال حاضر 2 تعاونی سیب زمینی کار در کردستان وجود دارد اما هنوز  نتایج قابل قبولی در ساماندهی این تعاونی ها ایجاد نشده است.

به گفته معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، در شهرستانی چون دهگلان که سالانه 4000هکتار سیب زمینی کشت می شود فعالیت تشکل مرتبط و منسجم  سیب زمینی کاران با روند منظم و کارآمد بسیار ضروری است.

وی یادآور شد: واگذاری بخشی از امور به تشکلها و احساس نیاز از سوی خود ارکان تعاونی در پیگیری و رفع مشکلات اعضا و همچنین با نظارت و راهبری تعاونی روستایی  می تواند عامل مهمی در انسجام تشکلهای بخش کشاورزی باشد.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal