آمادگی پشتیبانی اموردام برای توزیع نهاده های دام و طیور
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کردستان، از آمادگی پشتیبانی اموردام برای توزیع نهاده‌های دام و طیور خبر داد.
1398/05/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، فرزاد معاونی در جلسه شورای هماهنگی مدیران و معاونین و مدیران کل دستگاه‌های وابسته سازمان جهادکشاورزی استان کردستان که به ریاست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان و اتحادیه های مرتبط7634 تن کنجاله سویا، 1800تن جو، 4465  تن ذرت در استان توزیع شده ودر حال حاضر نیز 2000 تن ذرت در حال توزیع است.

وی افزود: در راستای توزیع فراورده های دامی نیز باکمک و همکاری مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان 406 تن گوشت قرمز منجمد، 40 تن گوشت سرد گوسفندی، 10تن گوشت گوساله وکیوم و 135تن مرغ منجمد توزیع شده است و درحال حاضر نیز گوشت به میزان لازم در سردخانه های استان انبار شده است.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کردستان گفت: 4میلیون تن نهاده دامی برای نیاز کشور خریداری و در بنادر در حال حمل به استان ها است.

معاونی تاکید کرد: برای جبران کمبود فضای انبار نهاده های دامی علاوه بر تلاش و همت مدیران جهاد کشاورزی ، بخش خصوصی نیز می تواند نسبت به در اختیار قرار دادن انبار اجاره ایی  برای ذخیره نهاده اقدام نماید.

وی تاکید کرد: یکی از سیاست های راهبردی پشتیبانی اموردام ذخیره سازی استراتژیک محصولات غذایی و حمایت از تولید کنندگان صنعت دام و طیور است و در حال حاظر این اداره کل  امادگی خرید مرغ منجمد به وزن 1کیلو 200گرم تا 2/2 کیلوگرم به قیمت 12هزارو 700تومان را دارد.

معاونی با اشاره به فصل جوجه‌ریزی برای تامین نهاده اظهار داشت:پشتیبانی امور دام آمادگی دارد تا براساس وزن مرغ نسبت به توزیع ذرت و کنجاله سویا در واحدهای مرغداری اقدام کند.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal