دولت 450 میلیارد ریال به نوسازی ادوات کشاورزی کردستان تخصیص داد
نوسازی ناوگان و ادوات کشاورزی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی برای بهینه سازی مصرف سوخت و تولید محصولات است و امسال دولت 450 میلیارد ریال برای این نوسازی این بخش در استان کردستان اعتبار تخصیص داده شده است.
1398/05/01

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، اظهار داشت: امسال 450 میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی ماشین آلات و ادوات کشاورزی در این استان اختصاص یافته که پیش بینی می شود با این میزان اعتبار 20 شغل جدید ایجاد و 500 شغل نیز تثبیت شود.

مهدی فتحی با بیان اینکه میزان سهمیه تسهیلات مکانیزاسیون استان به تازگی اعلام شده است، اضافه کرد: این میزان اعتبار برای خرید 500 دستگاه انواع تراکتور مورد نیاز کشاورزان و 20 دستگاه کمباین هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته سهم اعتبارات توسعه و تجهیز مکانیزاسیون استان 650 میلیارد ریال بود، افزود: با تلاش مسئولان استان حدود یک هزار و 200 میلیارد ریال حدود 2 برابر تسهیلات این خط پارسال به متقاضیان پرداخت شد.

فتحی گفت: با استفاده از تسهیلات پرداختی پارسال یک هزار دستگاه تراکتور و 16 دستگاه کمباین خریداری شد که با این اقدام یک هزار شغل تثبیت و 16 مورد شغل جدید نیز ایجاد شده است.

فتحی یادآور شد: کردستان دارای 27 هزار و 950 دستگاه تراکتور، یک هزار و 90 دستگاه کمباین و 60 هزار دستگاه ادوات کشاورزی است که حدود 60 درصد از این وسایل عمری بالای 25 سال دارند و نیازمند نوسازی هستند.

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد: بهبود وضعیت مکانیزاسیون بخش کشاورزی موجب افزایش کمی و کیفی تولید محصولات و کسب درآمد بیشتر کشاورزان می‌شود.

وی اظهار داشت: در نتیجه این رتبه هم اکنون حدود 100 درصد عملیات خاک ورزی، 98 درصد کاشت، 60 درصد داشت، 95 درصد برداشت محصولات کشاورزی (عمدتاً زراعت) در استان کردستان به صورت مکانیزه انجام می‌شود. 

تعداد مشاهده خبر32 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal