پرداختی خرید تضمینی گندم در کردستان به 1757 میلیارد ریال رسید
گندم کاران کردستانی در بیست روز گذشته 350 هزار تن از محصول خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل داد اند که تاکنون یک هزار و 757 میلیارد ریال را دریافت کرده اند.
1398/05/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: تا کنون وزن 350 هزار تن از محصول گندم بهره برداران این استان خریداری شده است.

خالد جعفری افزود: تا کنون یک هزار و 757 میلیارد ریال از میزان خریداری شده به حساب بهره برداران واریز شده که یک هزار میلیارد ریال آن اخیرا  تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تا کنون تمامی 51 هزار و 135 اظهار داشت: از 13 تیر کار خرید تضمینی گندم در سطح استان آغاز شده و براساس برنامه ریزی سراسری صورت گرفته حدود 10 روز پس از تحویل گندم به مراکز، کل بهای گندم به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: میانگین قیمت بهای خرید هر یک کیلوگرم گندم در استان 17 هزار و 200 ریال بود که این نشان از کیفیت و مرغوبیت گندم استان کردستان دارد.

جعفری تاکید کرد: در سال جاری 100درصد بهای گندم در یک مرحله به حساب گندمکاران واریز می‌شود.

امسال در بیش از 93 مرکز محصول مازاد بر نیاز گندمکاران این استان به صورت تضمینی خریداری می‌شود که 73 مورد از این مراکز را سازمان تعاون روستایی کردستان تجهیز و راه اندازی کرده است.

در سال جاری 572 هزار هکتار از مزارع این استان زیر کشت گندم رفته است

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal